Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szabadban teregetés?

Szabadban teregetés?

Figyelt kérdés

Meleg időben ott szoktam, de ilyenkor a házban. Viszont ma rémülten fedeztem fel, hogy peneszes a fal, közel a gyerek fejéhez. Három éve lakunk itt, de idén tapaszaltam először olyat, hogy csorog reggel az ablakon a víz/pára belül.

Tudom, a benti ruhaszárítás sem tesz jót. De ha kint ködös-párás a levegő, akkor ott megszarad?

Másik gondolatom, hogy van egy zárható, de nem futott tarolonk. Ott lenne értelme?


2022. nov. 26. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem, kint ilyenkor nem szárad meg a ruha.


Mi is családi házban lakunk, nyáron mi is oda teregetünk. Kb. egy hónapja már nem teregetünk ki. Kb. amikor a napközbeni maximum nem éri el a 15 fokot, és nincs napsütés, akkor már nincs értelme, egyetlen kivétellel. Ha szél van. Ui. ősztől tavaszig már nem a hőmérséklet és a Nap szárít, hanem a szél. Az ősz általában kevés széllel jár. Tavasszal vannak erős szelek (böjti szelek, akkor már hidegebb időben (mondjuk 10 fok körüli maximum esetén) is van értelme kiteregetni. Az más kérdés, hogy akkor meg azt kell figyelni, nem töri-e ki vagy nem borítja-e fel a túl erős szél a ruhaszárítót.

Szóval március elejéig bent teregess. Hogyan lehet a penészesedést megakadályozni? Szellőztetéssel és fűtéssel. A szellőztetés rövid ideig tartson, de intenzív légcserével járjon, tehát nagyra nyisd az ablakot. Ahol teregetsz, akár óránként 5 percre szellőztess ki. A helyiség erősen legyen fűtve. Az ajtaját hagyd nyitva, hogy a többi helyiségbe is oszoljon el a pára.

Mikor épült a házatok? A falban lehet vízszigetelő réteg?

2022. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Lehet nem ártana beruházni egy párátlanító gépbe.
2022. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
A nem fűtött tárolóról nem írtam, nos: sok értelme ott sincs szárítani a ruhát.
2022. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Én egy szárítógép vásárlását javaslom.
2022. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Én azóta nem teregetek kint, mióta vettem egy üvegasztalt az erkélyre. Naponta kell törölni, áll rajta a por. Köszi, a ruháimba nem szeretném :(


Szerezz szárítót vagy párátlanítót.

2022. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
2022. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Amit még ajánlani tudok: résszellőző beépítése az ablakkeretbe. Nekünk az oldotta meg a gondot. Mikor beköltöztünk, első télen szó szerint folyt a víz az ablaküvegeken, penészedett a fürdőszoba. Van ugyan központi szellőző, de az szinte nulla.
2022. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a kazán + wc + mosógép egy külön kis helyiségben van, ahol éjjel, nappal nyitva van egy kis bukóablak.

Ide tettem fel egy fregolit.

Télen annyit mosunk, amennyi felfér a fregolira -egy mosógépnyi ruha.


Ilyesmi:

[link]

2022. nov. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Szárítógép, vagy páramentesítő ruhaszárító programmal. Pont most láttam akciósan a Lidlben, vagy Aldiban. Nekünk egy Aldis van, nagyon sokáig használtuk ruhaszárításra. Mostmár van szárítógépünk (a lakásunkban nem fért el), ha valamiért nem elég a kapacitása akkor ki teregetek a teraszra, majd beteszem a plusz szobánkba a vizes ruhákat a páramentesítővel este, reggelre száraz.

Nagyon megrémülni a penésztől azért nem kell, csak nem szabad hagyni elfajulni a dolgot. Nálunk pl. anno attól is változott a lakásban a penész helyzet, hogy más költözött fölénk. Egy idős házaspár helyére egy babás család. Gondolom melegebbet tartanak a lakásban, mert a pici penész foltjaink átköltöztek a felső sarkokból az alsókba.

2022. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
24%
Nyugodtan lehet. Ott a felesleges víz nagy része távozik. Utána beviszed és nem okoz gondot.
2022. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!