Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek a mosásnak milyen...

Szerintetek a mosásnak milyen szabályai vannak? Miket gyűjtenétek össze?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 16:23
 1/7 anonim válasza:
91%
A szennyest. Külön a fehéreket és külön a sötétket.
2023. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szín és anyag szerint válogatok.

Ágynemű, törölköző teljesen külön.

Nekem az a “szabály”, hogy a szebb, kényesebb anyagok külön mennek. Pl. a fekete zoknikkal, melegítőkkel nem mosom össze a fekete kötött pulcsikat, vagy az ingeket. De ha mondjuk csak egy ilyen kényesebb darab van, azt kimosom kézzel.

Anyukám pl. mindent egyben betömköd a gépbe, olyan igénytelennek, ápolatlannak tűnnek a ruhái.

2023. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
0. Szabály: ha új mosógéppel találkozol, read the fxxxing manual
2023. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően ami fontos, hogy külön a világosak és a sötétek.

Aztán ahogy írta valaki, Törcsi, ágyneműt szinten külön a ruháktól.


Aztán én higiénia miatt újabban a fehérneműket is külön mosom 60 fokon, és öblítő nélkül.


Amire még figyelek, az a kényesebb anyagú darabok, amiket pl 30 fokon lehet csaj mosni, azok is egybe menjenek.


Nekem kb ennyi.

2023. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soteteket es vilagosakat mosok kulon (40 fokon), illetve agynemut es torolkozot (60 fokon). Nalam ennyi. Ugyanazt a programot es mososzert hasznalom mindenre, de nekem nincsenek kenyes darabjaim, a tobbseg sima pamut, polieszter, stb.
2023. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szín szerint külön, bár szinte csak sötèt ruháink vannak, úgyhogy ez nem okoz gondot.

Nálunk a munkás meg csak sima benti, elmenős ruhák külön.

Fehérneműket külön mosom. Itt használok fertőtlenítőt.

Ágyneműt, törölközőt külön, fertőtlenítő itt is.

Nagyjából ennyi.

2023. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A mosásnak vannak bizonyos szabályai, amelyek betartása segít abban, hogy a ruhák tiszták legyenek és tovább tartson az élettartamuk. Néhány tipikus szabály a következő:


Színek szerint válogassuk szét a ruhákat, hogy ne fakuljanak ki vagy ne színezzenek el más ruhákat.


A ruhák anyagának megfelelően válasszunk mosási programot. A címkéken található mosási jelölések segíthetnek ebben.


A mosógép kapacitása szerint töltsük meg a gépet, de ne tegyünk bele túl sok ruhát, mert az ronthatja a mosási eredményt.


Használjunk megfelelő mennyiségű mosóport, öblítőt, és ne tegyük túl magasra a mosószertartót.


Ne mossunk túl magas hőfokon, mert az ronthatja a ruhákat és energia-pazarló is lehet.


Vízkőmentesítsünk időnként a mosógépben, hogy hosszabb élettartamú maradjon.


A ruhák szárításakor ügyeljünk arra, hogy ne legyen túl forró a levegő, mert az ronthatja a ruhákat. Ha lehet, szárítsunk szabad levegőn.


Ezen kívül javasoljuk, hogy olvassuk el a ruhákon található címkéken a mosási jelöléseket, és kövessük az utasításokat

2023. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!