Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Friss diplomásként ti inkább...

Friss diplomásként ti inkább maradnátok még otthon és gyűjtenétek, vagy költöznétek albérletbe több emberrel és élnétek szűkösebben?

Figyelt kérdés
Sajnos a fizetésem kb. 200 ezer ft. lenne bruttóban, és az albi elég nagy részét elvinné így, még egy vidéki városban is. Ajánlottak munkát a szülővárosomtól távolabb, viszont a legolcsóbb albérlet is amit találtam minimum 50 ezerért vagy afelett van. És nyilván ott a többi kiadás, étel, stb,... Ahogy számolgattam így kb. semmit nem tudnék félrerakni, csak valami nagyon minimális összeget, amiért cserébe még kevésbé komfortos körülmények között, idegenekkel kéne élnem. Ha itthon maradnék és az albi árát a szüleimnek adnám oda, még akkor is előnyösebb lenne anyagilag. Viszont nem tudom hogy 22, majdnem 23 évesen ez mennyire gáz. Nem akarom hogy elítéljenek emiatt. De muszáj a jövőmre is gondolni, mert nyilván a cél egy saját házikó vagy lakás lenne. Itthon meg van hely bőven, 3 szobás a házunk, amiben ha én elmennék nagyrészbem anyukám lenne teljesen egyedül.

2022. jan. 5. 19:05
1 2 3
 1/25 Noren1989 ***** válasza:
100%
Azért mondd, h a fizud dinamikusan fog növekedni az évek soràn...merthàt mégiscsak ciki lesz 30évesen visszaköltözni, ha feléled a fizetésedet.
2022. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jövődre is gondolsz: sürgősrn változtass pályát. Bruttó 200ezerből még saját lakásban sem tudsz megélni. Az nettó 133ezer ft. Csak vegetálásra elég, de abból nyaralni, szórakozni nem fogsz járni. Abból 33ezret elvisz símán a rezsi, marad 100ezred. Ebből épp, hogy csak kijösdz. Kaja, ruha, közlekedés (mert az is kell, hacsak nem mindenhova gyalog jársz... de már a bringának is van költsége). Szóval ha a jövődre gondolsz, keresel egy normálisan fizető állást
2022. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógusként fogok diplomázni. A dinamikus fizetésemelkedés egyenlőre sajnos nem reális.
2022. jan. 5. 19:39
 4/25 Noren1989 ***** válasza:
100%
Akkor marad, h bevàllalós leszel. Egy ismerősöm megmàsfélszerezte a fizujàt 3-4év alatt azzal, h vezető lett egy oviban...
2022. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azt kérdezed, hogy 138 ezer Ft fizetéssel szűkösködj e több idegennel albérletben?

Mit is lehetne erre mondani?

Szűkösködj!

2022. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdés felmerülésén is csodálkozom...
2022. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 puritan ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt írom, de ez egy takarítónő fizetése. Pályakezdő diplomásként ennek a duplája se számítana soknak.

Szerintem egyelőre maradj otthon, és ne törődj vele egyáltalán, hogy mi a ciki, meg mi nem. Ha nincs más lehetőséged, vállald el azt az állást, de közben tegyél félre amennyit csak tudsz, és ezerrel keress valami jobban fizető munkát, lehetőleg más területen, ne óvodában. Van olyan ismerősöm, - fiatal lány - aki valami sportiskolai friss diplomával egy nagy telekommunikációs cégnél br. 600 körül keres.

Ha tudsz valami nyelvet, az jó, ha nem, akkor ezen a téren képezd magad, mert a versenyszférában nyelvtudás nélkül nem nagyon lehet érvényesülni.

Ha találsz valahol olyan állást, ahol a leírtnak kb. a dupláját tudnád megkeresni, akkor érdemes elgondolkodni az albérleten.

2022. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Komoly hogy az óvonők br 200 ezret keresnek?? Ez az idei minimálbér. Undorító...

Ha tudsz bébiszitterkedj mellette, mert még az SZJA-mentesség mellett se lesz ez elég sok mindenre.

2022. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Megnézheted az óvodapedagógus bértáblát ha szeretnéd. A gyakornokoknak ami kb. 2 év 195000 ft. Ezután emelkedik 219240 ft-ra. Bárcsak tévednék egyébként, azt kívánom... Szomorú dolog de most emiatt nagyon megbántam hogy ennek tanultam éveken át, pedig nagyon szeretem a gyerekeket, meg az iskolába is szerettem amit tanultunk. És nagyon jó tanuló is voltam középsuliba, simán mehettem volna máshová is. Csak a szívemre hallgattam. Kár volt.
2022. jan. 5. 23:55
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz számomra teljesen világos mért maradnál otthon. Egy albérletet azért kivenni, hogy semmi pénzed ne maradjon mellette értelmetlen dolog. Alapból elég nagy szívás, hogy ezzel a szakmában egyedül nem tudsz lakást venni nem tudod elkezdeni az életed.


Szerintem, ha van nyelvérzéked akkor indul el abban az irányban esetleg korrepetálás vagy nyelvvizsga felkészítés jó fizetés kiegészítés lenne.

Nem tudni mikor lesz a szakmádban fizetés emelés, de kb duplázni kellene, hogy normális fizetés legyen.

2022. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!