Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben a helyzetben ti vennétek...

Ebben a helyzetben ti vennétek lakást vagy inkább maradnátok az albérletben és még gyűjtenétek tovább önerőt?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

Albérlet jelenleg 130 ezer/hó + rezsi

2 szobás panel nem egy extra környéken: 39 millió

(pl. ez: [link]


Babaváró: 10 millió

Önerő: 2 millió

Szükséges hitel: 27 millió


Törlesztőrészlet: 246 ezer (babaváró 46 ezer + 27 millió 25 éves fumatidővel 10 éves kamatperiódussal átlag 200 ezer)

Havi nettó bevétel jelenleg 700 ezer, szeptembertől 800 ezer.


2022. aug. 9. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Beleugranék a hitelbe
Nem vennék még lakást, inkább gyűjtök plusz önerőt
22 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
az egyszerűség kedvéért feltételezzük, hogy az illetékre, berendezésre, kis felújításra van félretéve pénz külön
2022. aug. 9. 12:33
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Az életem a példa rá..amikor lehetett volna, nem vettem lakást, inkább spóroltam..


Na ez a legrosszabb variáció..

Belevágni egy lakásvásárlásba, és törleszteni. A saját lakásnál nincs megnyugtatóbb.


Beleugranék egy hitelbe.


Sok szerencsét!

2022. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

MOST nincs jó válasz.


1)

Én alapban hitelpárti vagyok, de most nem mernék felvenni hitelt.

2)

Viszont míg ezeket a sorokat írom is, értéktelenedett a pénzetek.

3)

De ha így mennek a dolgok, az albik is emelve lesznek, ami kidobott pénz!


Szóval passz! Én nem merek már senkit semmilyen irányban hangolni, mert magam sem tudom mit tennék.

2022. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Én vennék lakást
2022. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Sok gondolkozni valótok nincs, ha a babavárót is bele kell kalkulálnotok a vásárlásba, mert ki tudja milyen idők jönnek, lehet, hogy a babaváró volt, nincs!

Vegyetek lakást!

2022. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Ha könnyedén fizethet inkább hitel
2022. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Maradnak a család támogatások, márciusban szokásos 8-10% áremelés az építőiparban. Utóbbi szám az elmúlt 5-6 év tapasztalata.

A gazdaság romokban, nálunk a legmagasabb az infláció, államadósság mintha sejtosztódással szaporodna.

A forint instabil, csak az alap kamat növeléssel képesek 400 ft körül tartani az eurót! Semmi egyéb lehetőségük nincs, mivel a rendszerváltás óta csak is jó gazdasági döntéseket hoznak...

A béreket emelni kell, mert különben nyomorúságos évek következnek, emiatt még drágábban épülnek az ingatlanok. Felénk most éppen 650000-es m2 árak vannak telekkel, 4 éve 280-300000 volt!

A paksi olcsó áramot a multik kapják, A mol rekord bevételt csinált, pedig folyamatosan nyafognak, Putyin kijelentette hogy ötöd áron kapjuk a gázt, az EU-hoz képest. Így valószínűleg a gáz korlátozás is multi érdek.


Szóval összegezve ez csak rosszabb lesz. Hiába ér véget a háború, törlik a szankciókat. 4-5 év biztos kell mire helyreállnak a dolgok, persze ha megfelelő gazdasági döntéseket hoznak.


Még jobb most venni lakást 11 % THM-re mint jövőre akár 15-20%-osra...

90-es években ilyen hitelkamatok voltak, szóval ez még vissza térhet.


A spórolt pénzeteket pedig rakd át deviza számlára, saját tapasztalatom, hogy az euro árfolyamon 3 milliót buktam december óta... Most építkezem.


Ha meg valami csoda folytán vissza felé megy a jegybanki alapkamat akkor ki tudjátok váltani a hiteleteket.

2022. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 39 millió egy baromi jó lakás lenne... de egy kompromisszumos panel, basszus.

Nekünk ennél több önerőnk van, a fizetésünk is több, mégsem jutunk egyről a kettőre. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. :(

2022. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Én már nem is láttam a hirdetést - "A keresett oldal nem található!" - tehát megvették.

Nem tudom mióta volt fent, de ha nem hónapok óta, akkor itt a válasz a kérdésedre. Venni kell, nincs mese!

2022. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én most vettem lakást egyedül 28 évesen tavasszal. 17 millió önerőm volt (ebből 10 családtól jött, az egyedült úgy értettem nincs párom), 8 millió hitelt kellett még felvennem (vidéki nagyváros, össz. volt a lakás 25 millió) 6% kamatra. Már így is 80 ezer lett a törlesztő, igaz én 12 éves hitelt vettem fel. Lényeg én már most se vennék fel hitelt, ha tavasszal nem sikerült volna összehozni, mert 8% kamatra már iszonyú brutál a törlesztő, a hamarosan fizetendő 10-12%-os kamatok törlesztőiről meg már nem is beszélek.


Egyébként bántás nélkül kérdezem ha 700-800 ezret kerestek, akkor miért csak 2 millió önerőtök van? Én egyedül havi 200 fölött tudtam eltenni, nagyjából a ti bevételek fele az én bevételem. 700-800-ból simán eltennék havi 300-400 ezret (legalább). Én pár évig tényleg spóroltam, direkt nem volt autóm, nem nagyon jártam nyaralni és még jó pár másik dolog.

2022. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!