Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány éves kortól engeded...

Hány éves kortól engeded -tanítás mellett- gyereknek, hogy begyújtson egyedül otthon kályhát, kandallót, sparheltet? Ha nem tud és elsőként ér haza adott nap, használtok más fűtőeszközt?

Figyelt kérdés

Családban hogyan zajlik a begyújtás, ahol iskolás korú gyermek van, főleg kisiskolás? Pl a 6 éves, vagy 9 éves egyedül elsőként ér haza a házba, ahol fatüzelés jellemző, mi fogadja? Kihűlt ház? Vagy jól szigetelt ház? Vagy kevésbé jól szigetelt házatok van, de létezik a fatüzelésetek mellett más fűtőeszköz is, ami szinten tartja a hőt, míg a felnőttek / kamaszok haza nem érnek, pl elektromos, vagy gázfűtés?


Hány éves kortól tud és engeded begyújtani EGYMAGA, segítség nélkül, ha rajta kívül senki nincs még otthon (pl ha elsőként ér haza aznap), a hőmérsékletet megemelendő?


Ha még nem engeded kisgyermekednek a begyújtást, mit tervezel, hány éves korától engeded meg neki olyan esetekre, amikor tök egyedül lesz otthon?



2023. jan. 28. 01:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarom elhinni, hogy így gondolkodnak emberek, régen a kenyér is 3,60 volt.
2023. jan. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%

87 es vagyok, egyedül mentem oda vissza 1 osztálytól iskolába. Nem csak én, hanem mindenki! Aztán meg csodálkozunk miért van ennyi életképtelen gyerek ... Ebben az időben 94-2002-ig mert év vesztes vagyok, csak a rossz tanuloknak volt kötelező a napközi. Így én mentem haza. Ebédre voltunk befizetve az iskolába, reggelit vittünk.

14 éves koromtól gyújtottam be, azért, mert ekkor költöztünk olyan házba ahol fa tüzelés volt. Öcsémet 12 évessen hagytuk egyedül begyújtani.

Ami biztos 6 és 9 évesnek azért nem engedném.

A hideg napokon mikor öcsém ért haza elsőnek, mindig a szomszéd néni jött át begyújtani.

2023. jan. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
87%
1 osztálytol egyedül jár a fiam suliba nèha boltba. Itt nálunk ez normális. Nem nagy falu de elèg önalloak a gyerekek.
2023. jan. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

76 éves vagyok. Gyerekkoromban nem volt mese, fűteni kellett. Az igaz, hogy csak a konyhai "spór"-ba gyújthattam be, azzal nem okozhattam veszélyt. Talán tíz évesen kezdtem el, mert addig a 80 éves dédi rakta a spórt..aztán alaposan kioktattak, mit, hogyan, miért. Néha megpakoltam, hogy izzott a platni, de ez inkább a csínytevés kategória volt.


Mai eszemmel már nem tenném, kevésnek tartom a tíz éves kort. Sokszor(sőt , majdnem mindig)a felnőttek okoznak tüzet, vagy főzik meg a kazánt, illetve izzásig rámolják meg a kályhát.


Mondom ezt úgy, hogy harminc éve csak gázzal fűtünk úgy, hogy ősszel bekapcsol, tavasszal kikapcsol, mindig azonos hőfokot tartva.

Az is hozzátartozik, hogy az unokáim már nem olyan talpraesettek, mint a mostani öregek. Ők máshoz értenek.

2023. jan. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
Mindig a gyerek gyújt be. 10éves
2023. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 NTBS ***** válasza:
73%
Másodiktól be tudtam gyújtani önállóan és felügyelni is tudtam. Sőt a haszonállatok se pusztultak éhen.
2023. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%
Ez azért tényleg nagyon függ attól hogy miben szocializálódott a gyerek illetve amugy mennyire talpra esett te ismered amugy nálam a 14 év elvileg egy 14 éves gyerek épp kijárta az általánost ott már ha arrol van szó kollégiumba is költözhet..
2023. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%
78. éves vagyok és 16 éves koromig kályhás lakásban éltünk. Emlékeim szerint 10 éves korom után már be tudtam gyújtani a kályhát.
2023. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
73%

60 éves vagyok...

Édesapám cserépkályhás volt,elsős voltam,megtanultam a gyufát kezelni,felügyelettel begyújtottam,másodikosan már önállóan be tudtam gyújtani a cserépkályhákba. Igaz,apám hajnalban bekészítette az iszapszenet,rá a gyujtóst,fát,amit én felülről gyújtottam meg,majd meg volt mondva,hogyan,mikor tegyek rá a szintén előkészített brikettet,mikor hova nyissam~zárjam a levegőt. Akkor már magabiztosan olvastam le a mutatós órákon az időt.

(Sajna,anyám 4 éves koromban meghalt,ketten maradtunk Apuval)

2023. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre megérkeztek a normális válaszolók az utóbbi 24 órában. :)
2023. jan. 29. 02:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!