Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány éves kortól engeded...

Hány éves kortól engeded -tanítás mellett- gyereknek, hogy begyújtson egyedül otthon kályhát, kandallót, sparheltet? Ha nem tud és elsőként ér haza adott nap, használtok más fűtőeszközt?

Figyelt kérdés

Családban hogyan zajlik a begyújtás, ahol iskolás korú gyermek van, főleg kisiskolás? Pl a 6 éves, vagy 9 éves egyedül elsőként ér haza a házba, ahol fatüzelés jellemző, mi fogadja? Kihűlt ház? Vagy jól szigetelt ház? Vagy kevésbé jól szigetelt házatok van, de létezik a fatüzelésetek mellett más fűtőeszköz is, ami szinten tartja a hőt, míg a felnőttek / kamaszok haza nem érnek, pl elektromos, vagy gázfűtés?


Hány éves kortól tud és engeded begyújtani EGYMAGA, segítség nélkül, ha rajta kívül senki nincs még otthon (pl ha elsőként ér haza aznap), a hőmérsékletet megemelendő?


Ha még nem engeded kisgyermekednek a begyújtást, mit tervezel, hány éves korától engeded meg neki olyan esetekre, amikor tök egyedül lesz otthon?



2023. jan. 28. 01:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
30%
:-D :-D
2023. jan. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Amikor általános iskolába jártam én értem haza a hideg házba legelsőnek.

Kihamuz, karton összegyűr, rá/alá újságpapír, rá gyújtós arra vékony fa és begyújt. 7 éves voltam. Nem egy agysebészet szerintem ha nem fogyatékos a gyerek. Közben ebédet melegítettem magamnak, adtam enni/inni az állatoknak, hordtam be fát, behoztam a tojást, lelapátoltam a havat, nekiálltam a hazifeladatnak stb. :D

Istenem de jó, hogy nem egy kis nyomi voltam akkor sem.

Bocsi az offért, csak nosztalgia :D

28N

2023. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

En mar 3 evesen magam gyujtottam be a kandallot otthon, es csiholtam tuzet bogracsolashoz. Elobb tudtam tuzetgyujtani, mint beszelni.

Anyukam nagyon buszke is volt ram, hogy bolcsibol gyalog haza erkezven mindig magam gyujtottam be otthon, es mivel a gaztuzhelyet is ugyesen kezeltem, igy meleg vacsoraval varhattam haza szuleimet keso este a munkabol.

Oh, azok a regi szep idok. Jajj, elkapott a nosztalgia.

2023. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Tudod kedves utolsó, amikor mindkét szülő dolgozik délután, nem 4 meg 6 órában, ne adj isten 3 műszakban ott sokkal előbb tanul önállóságot a gyerek, mert rá van kényszerülve. Persze élveztem volna én is, hogyha hazamegyek és nincsen dolgom de nem így volt és alkalmazkodni kelett hozzá. Ennyire egyszerű :).

Gondolom nálad a 12 éves sincs még egyedülhagyva otthon hátha kitör az apokalipszis ameddig nem vagy a valagában.

2023. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Jan. 31. 22:47 -es: ezt a fajta cinizmust nem tudom értékelni, bocs.

Azon kívül ismét hasznos válaszok érkeztek, azokat köszönöm szépen!

2023. febr. 5. 22:50
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Gyerek veszélyeztető.


Csak azért tetted fel a kérdést, h kapja olyan választ, h lehet már 10 évesen is magára hagyott gyereknek begyújtani.


Mindenki aki más írt nem fogadtad el.


Tipikusan falusi proli mentalitás.


Minek kellett neked gyerek? Hogy szénmonoxid mérgezésbe vagy ház tűzbe meghaljon? Ha nincsenek meg a megfelelő körülmények nem kell gyereket vállalni.

2023. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Engem egyedül nevelt anyukám. Általában este fél hétkor ért haza munkából, én kb. fél ötre már otthon voltam.

9-10 évesen már én gyújtottam be, és őszintén nagyon utáltam. Kb 16-17 fokba értem haza, suli után még legalább egy órát azzal foglalkozni, hogy rendesen begyulladjon a tűz, és mire az a ház felfűt...Nagyon gyűlöltem. Nálunk egyébként volt gázfűtés is, de azt csak ritkán használtuk, mert drága. (Anyagilag megengedhettük volna magunknak, szóval én biztos azt csináltam volna, hogy azokon a napokon, amikor később érek haza, mint a gyerekem, gázzal fűtünk.)


23L

nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azóta kerestél legalább egy gazdag bikát, 30as kárral?


Kérdező gyerek veszélyeztető.

Kellett a gyerek mi, csak a feltételek, a stabilitás, a lóvé és a többi dolog nem volt adott hozzá vagy nem volt fenntartható. Proli

nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!