Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor érdemes utoljára enni...

Mikor érdemes utoljára enni az adott nap?

Figyelt kérdés

Kevesebb kalóriát szeretnék bevinni mint amit elégetek naponta így érdekelne hogy az étkezések időszaka is fontos tényező?


Most naponta 1x eszek ami este 8 kor van és akkor is igyekszem zöldséget enni ami nem sok.


Jelenleg 83 kg vagyok 34/f pár napja kezdtem ezt a fajta "fogyást"


Naponta 1-1.5órát edzek a szobámban (mivel 0-24 és ápoló vagyok szabadnap nélkül így csak itt tudok) viszont vannak eszközeim és próbálok edzéstechnikákat lelesni youtubre rol,így csak a kitartáson fog múlni.


Ahogy írtam 83 kg vagyok/183cm ami tudom hogy elviekben jó viszont sajnos sok rajtam a zsír,így biztosan kb 70-74 ig le kellene mennem hogy utána vissza tudjam majd építeni izomként kb ugyan erre a tömegre.


Sajnos nagyon csúnyán kényszerevő vagyok ami azt jelenti hogy a napi 1.5 órás edzés semmi ahhoz képest amilyen kellemetlen érzés hogy nem ehetek kb egész nap azt amit akarok... de ezen változtatnom kell... kb a jó genetika az egyetlen szerencse hogy 5 év ilyen életmód után "csak" 83 kg vagyok apu test kivitelben..


Nyilván ezt a napi 1 evést addig szeretném csinálni ameddig le nem tudom dolgozni a zsírt, utána amikor vissza tömegelek változtatok az evési szokásomon egészséges étel+ napi 3 táplálkozásra, de addig sajnos ki kell tartanom.



Mikorra érdemes beidőzìteni azt az egy táplálkozást/nap?



2023. jan. 9. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tokmindegy, mert igazan az szamit, hogy deficitben legyel.

Ha napi egyszer eszel es akkor is keveset, ez ehezes, fogyni nem igy kell.


Szamold szepen ki az alapanyagcsered es ahhoz merten allitsd be, mennyi kaloriat kene enned egy nap.

Vannak netes kalkulatorok erre. De akar te magad is kiszamolhatod, “kezzel”, errol meg van millio+1 youtube video, hogy kell.

2023. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mikor eszel, hogyha deificitben vagy.


Persze vannak olyan bullsht oldalak, ahol ha hat után eszel már tönkreteszed a metabolizmusod, nem emésztesz, "áll benned" az étel. Hagyjuk már, aki ezeket írja, az alapvető ismeretekkel nincs tisztában :D

2023. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként neked nem kell fogynod, flőeg nem 70 kilóra, és nem éhezéssel.
2023. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Igen a deficit a lényeg viszont nem véletlenül vagyok olyan amilyen most (nem az első alkalom hogy elterveztem és nem vittem semeddig) most igyekszem azon lenni hogy megcsinaljam és ez nem újévi fogadom mivel valóban valtoztatnom kell. Igyekszem figyelni mit eszek de egy ideig biztosan erre az 1 étkezésre megyek rá.


3# de le kell fogynom mert ahogy írtam tisztában vagyok vele hogy maga a súly magasság pont ideális de nem ebben a felosztásban ami rajtam van képzelj el egy alekosz testet kb rajta is ideális a súly magasság alapján a tömeg de amorf teste van ahogy nekem is.


Egyszer egy edzésen tanították hogy zsírt nem lehet izommá alakítani:) szóval először le kell szednem ezt a kb nettó 10kg felesleget hogy ne legyen "zsírcsöcsöm" csúnyán fogalmazva és alekosz testem utána változtatok és elkezdek tömegelni sokkal rendszeresebb és normálisabb étkezési rendszerrel + edzés.


Most nem fogom feledni ahogy eddig tettem és filmezni és zabálni... Mivel a bőrömnek szerencsére nem nagyon drasztikus az amit le kell követnie fogyás közben így igyekszem picit gyorsabb ütemben haladni.

2023. jan. 9. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Oke, csak faszsag amit csinalsz. Most koplalassal lefogysz, mar ha sikerul es nem lesznek falasrohamaid 1-2 het utan, de amint elkezdesz enni normalisabban; rovid idon belul a duplaja fog visszajonni.

Ezt akarod?

2023. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mármint arra gondolsz hogy a szervezetem nem tudja miért van ez és amikor eszek akkor elkezd raktarozni mindent emitt csak tud?


De tudom erről, és igazad van abban az esetben ha ugyan úgy fogom utána enni mint eddig (csakhogy eddig úgy ettem mint egy igénytelen idióta de szó szerint) mindent (csoki chips meki mikros kajak gumicukor zsíros kaják stb stb) és ezeket korlátlanul kb a gyomrom is kitágult nem kicsit. Ha neki által zacskós levelezni pl akkor azt mindig felutottem mindennel hogy jobb íze legyen és pl 2L simán megettem nettó úgy hogy éreztem már hogy a gyomrom kiszakadt.


Az hogy most drasztikusan lefogyok ahhoz nem csak az tartozik bele hogy utána ugyan ezt a mértéktelen evést csinálom hanem jóval kevesebbet és jóval tisztábban eszek edzés mellé így a szervezetem ahhoz fog hozzászokni. Ismerem ezt a részét amit mondasz és iagazd van de nem fog tudni mit elrakározni ha tiszta életének eszek mértékkel később és edzek mellé ugyan így.

2023. jan. 9. 17:05
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Arany drága bogaram! Ha azt ennéd, amire az ember termett, és nem a boltokban kapható élelmiszernek látszó tárgyakat, naponta háromszor degeszre tömhetnéd magad, úgy is beállna a súlyod, és nem végnád haza a hormonháztartásodat ilyen elbäszott diétákkal.
2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!