Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet a ruha-molyokat...

Mivel lehet a ruha-molyokat kiírtani? Miért jelentek meg?

Figyelt kérdés

5 éves házasok vagyunk. Új házban lakunk. Nincsenek ezeréves ruháink, rend és tisztaság van nálunk. Amíg a szüleimmel éltem molyokról csak hírből (inkább idősek esetében) hallottam, azelőtt sohasem láttam ilyet.


Levendulát olvastam tanácsként, de hol lehet ilyet és milyen formában beszerezni? Valahol a dohányról olvastam még.


2010. okt. 6. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen a levendula, amit dm-ben, gyogynoveny kereskedesben is betudsz szerezni.

A dohany is lehet, hogy hatasos, de a ruhaid illata milyen lenne?

2010. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Még van a naftalin is, ami nagyon jó, de büdös.talán már lehet kapni vmi illatosabb változatot is...A levendula viszont jobb megoldás lenne.nem tudom mire jönnek a molyok, de régen nagymamámnál voltak és a szőrmékre, kötött ruhákra jöttek.
2010. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a dohány a maga nyers állapotában nem büdös!

vegyél olyan tasakos dohányt, amit a sodrós cigibe kell tenni, tegyél kis gombócokat harisnyába, és lógasd fel a ruhák közé.


nagyom cigit tett a kabátok zsebébe, pedig soha életében egy szálat el nem szívott.

2010. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézz át minden ruhát,ami a szekrényekben van. Ha valamelyiken van esetleg egy kis folt(akár a sminktől is),arra is jöhetnek a molyok.zt ki kell mosnod.

A szekrényt pedig belül mosd jól ki ecettel,hogy a peték is elpusztuljanak. Ha kimostad és kiszellőzőtt,csak akkor tedd vissza a ruhákat.

Utána tehetsz a ruhák közé levendulát,fahéjat,szegfüszeget, de tehetsz egy parfümmel átitatott vattacsomót is. Ezt időnként cserélni kell.

De megefelel egy illatos szappan is.

2010. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!