Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg tudnátok szokni, hogy egy...

Meg tudnátok szokni, hogy egy takarító, bejárónő legyen az otthonotokban?

Figyelt kérdés

Párom egy külföldi, viszonylag elit családból származik (a kérdésem lényege egyeltalán nem az, hogy ezzel felvágjak), náluk teljesen megszokott, hogy valaki mos, vasal, takarít rájuk. Heteken belül kész az első közös otthonunk, párom már mondta, hogy kezdjük el keresni a bejárónőt.

Kétes érzés van bennem: tudom, hogy ez egy kemény munka, és a gondolat tök jó, hogy levenné valaki a terhet rólunk, de mégis furcsa érzés nőként, hogy egy másik nő járjon be az otthonunkba. Ti hogy vagytok ezzel?


2023. ápr. 24. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván leinformálható, ajánlás útján választanék háztartási segítséget.

A bejárónő meg nemtelen, nem egy másik NŐ járkál az otthonodban, hanem egy alkalmazott.

És a kérdésedre:

Nagyon meg tudnám szokni, pillanatok alatt.

2023. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt már takarítónőnk. Jó megoldás bizonyos szituációban. Tudok is jó takarítónőket.
2023. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem szükséges, hogy bejárjon.

Havi/heti egyszer vagy kétszer 4 órára odarendeled, és együtt csináljátok meg a dolgokat, összedolgoztok, és így hamarabb megvan.

Pl. az is, ha együtt mentek el bevásárolni és ügyintézni.

2023. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és lehet férfi is.
2023. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most költöztök akkor nagyon jó ötlet, utána már nehezebb.

Költözéskor eleve ki tudod alakítani úgy az életteredet, hogy meghatározod - te - mi legyen a bejárónő dolga, hova mehessen be, mihez nyúlhasson hozzá. Nyugodtan kikötheted, hogy a hálószobátokba ne menjen be még takarítani se, vagy ha ez zavar, akkor hogy a te szennyesedhez ne nyúljon, azt majd mosod te magad.

Kialakíthatod úgy a lakást, hogy könnyen elpakolható legyen és a magán jellegű dolgaidat te el tudd tenni úgy, hogy ne legyen szem előtt amikor jön a bejárónő és ne is nyúlhasson a közelébe.

Beszéljétek meg a pároddal, hogy mi lenne amit egy bejárónőre bíznál, mi az amit te csinálnál inkább meg és ennek megfelelően vegyetek fel valakit. Ha hetente kitakarít, megcsinálja a mosást, vasalást, időnként a nagytakarítást - az éppen úgy lehet, mint hogy csak a mosást akarod rábízni meg havonta egy nagyobb takarítást, vagy hogy csak a nappali-fűrdő-konyha részein takarítson, a szobátok maradjon és majd te megcsinálod, elég ha azt mossa csak ki amit külön kitesztek alkalmanként neki.

Ha most jönne a házunkba egy bejárónő, attól hülyét kapnék, mert már rendezetlen az egész. Ha a költözéskor lett volna eleve bejárónőnk, akkor ki se alakult volna a rendezetlenség és teljesen természetes lenne, hogy nem nekem kell hétvégén foglalkoznom bizonyos házimunkákkal, hanem azt megcsinálná valaki más a munkaidőmben helyettem.

Gondold át mit nem szeretnél ha más csinálná és a többit meg nyugodtan bízd rá egy bejárónőre!

2023. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bejárónőt nem szeretnék, de a takarítónő szerintem nagyon jó dolog. Amikor a második gyerekünk született, akkor jött hetente, nekem hatalmas felüdülés volt, hogy erre nem volt gondom. Mindennapos jelenlétet, mosogatást, bugyi mosást nem kívánnék, max a férjem ingét adnám még át vasalásra.

Simán megszokható... annyira, hogy ha visszamegyek dolgozni, újra igénybevesszük a szolgáltatást. Hogy miért? Jobban szeretném azt az időt értelmesebb dolgokkal eltölteni, amit takarítással töltenék. Ennyi.

2023. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én nem szeretném, hogy más pakoljon, meg takarítson nálunk

Nyilván más a helyzet, ha van az embernek egy indokolatlanul hatalmas háza.

De egy 100-120 m2 házat, vagy egy lakást rendben tartani, a házimunkát elvegezni azert nen egy nagy dolog, feltéve, hogy a munka megoszlik.

Én ferfi vagyok, éltem egyedül, mindent meg tudok csinálni, a feleségemmel szétosztjuk a teendőket.

2023. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7 ez igaz. De amikor két gyerek van, mindkét fél dolgozik, gondoskodni kéne valami kaja féléről, a gyerekeket oviba, iskolába, szakkörre, edzésre vinni, füvet nyírni, locsolni, medencét takarítani és még szeretne a család minőségi időt is együtt tölteni, akkor szerintem semmi baj nincs azzal, ha az ember megfizet egy szolgáltatást. Értékesebb az a pár óra is együtt töltött minőségi időként, élményeket szerezve a gyereknek, mint pl. a wc-t sikálni. Ha valaki megteheti, miért ne? És ezt nem azért mondom, mert lusta vagyok, vagy nem tudom hogy kell takarítani. 110 nm-rel simán elboldogulok, de ha mérlegeli az ember a két serpenyőt két rohanás között (takarítás, vagy egy kis nyugalom a családdal), akkor nekem utóbbi felé dől. Persze, ha anyagilag nem fáj erre áldozni... Gondolom a kérdezőnél nem az.
2023. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, amig otthon laktam anyaeknal, hozzank is jart neha ugyanaz, aki naluk az irodaban heti szinten takaritott, hozzank inkabb csak havi egyszer jott, nagyobb takaritasra.

Most egy 46 nm-es lakasban elek egyedul, ide annyira nem erzem indokoltnak, de ha mar ketten lennenk, plane egy nagyobb lakasban, en is hivnek, mert rengeteg idot elvesz a lakas rendben tartasa ket ember eseten, miota egyedul elek, alig kell takaritanom, elotte meg ez a pici lakas is sokkal gyakrabban koszos lett. (Tobb fozes miatt, tobb mosas, tobb jarkalas, stb.)

Jelenleg szerintem kb napi 15 percet toltok maximum az alap rend megtartasaval, ebben benne van a mosogatas, meg neha a mosas, ha kell, heti 2x felporszivozok, de az is max 10 perc. Ha ennel tobb idot igenyelne a dolog, azt mar inkabb atadnam masnak.

2023. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó tanácsokat adtatok, köszönöm mindenkinek.

Nekem sem derogál a takarítás, nem is erről van szó, így nőttem fel, anyukám mellett mindent kitanultam, ha lehet így mondani.

De a párom családjánál pedig ez tényleg annyira alap, tudom, hogy furán hangzik, nekem is még néha az.

De el fogom fogadni a segítséget, mert valóban hatalmas segítség.

2023. ápr. 25. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!