Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire macera mosogatógépet...

Pamperozpazepapozmerozpozipul kérdése:

Mennyire macera mosogatógépet nem a konyhában használni, hanem másik helységben?

Figyelt kérdés

Mosogatógépet szeretnék venni, de a konyhában nem, csak a fürdőszobában férne el. A távolság kb. 8 méter, és a nejem szerint ez túl sok cécóval járna, én szerintem meg élhető a dolog. Nyilván eddig sosem használtunk ilyen masinát, de szerintem még így is jobban megérné, mint kézzel mosogatni.

Van valaki hasonló cipőben: mekkora macera 1-2 naponta hurcolkodni a cuccal?



2023. ápr. 27. 22:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is hatalmas a 12-es. Akkor érdemes, ha mindennap van főzés és a legtöbb edény beletehető. Mi ugyan csak hárman vagyunk, de a 6-ost (keskeny, nem az alacsony kivitel) is alig tudjuk megtölteni, ha egy nap nem főzünk pl. Annyi tányérunk meg nincs, hogy napokig gyűjtögessük benne a cuccot és ha napokig szárad benne a mocskos cucc, nem is mosogat szépen. Szóval a 12-es max családi összejöveteleken jönne jól, de akkor meg beindítom a 6-ost kétszer. Szokás kérdése. Ha sok a cucc és elfér az alcsony a konyhában, én inkább indítanám napi kétszer, minthogy hozzam-vigyem a cuccokat a fürdőbe.
2023. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
No, hát igen, nem vagyunk egyformák! Ezért is álltam értetlenül a kérdés előtt, hogy hát azzal mit kezd egy 4 tagú család, mikor nyilván ilyen kérdésben nem feltétlen szerencsés, ha az ember magából indul ki.
2023. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdező

Én eleinte nem akartam mosogatógépet - holott új ház és be is volt tervezve a helye a konyhába. Mivel nekem nem volt gond a mosogatás, mosogatógép nélkül is elvoltam. A párom mégis vett egyet - és egy idő után rászoktam, nagyon szeretem. Tehát az ami első körben nem tetszik az idővel változhat nálatok is.

Nektek kell eldöntenetek bevállaljátok-e vagy sem.

Ha a fürdőszobában nem okoz gondot akkor be lehet oda is tenni - maximum ha kényelmetlen akkor ritkán használjátok.

Gyakorlati tapasztalatként ennyi: közvetlen a mosogató mellett van a mosogatógép, de így is körülményes belepakolni, mivel a koszos poharakról, edényekről folyik a lé, cseppen, lepotyognak könnyen az apró darabkák. Én leöblítős típus vagyok, nem szeretem nyakik dzsuvásan betenni a mosogatógépbe a dolgokat - de nem is használok több órás programot, csak a leggyorsabb félórásat, de azt esetenként többször is egy nap. Így elég a 6 terítékes, hiszen ha kevés a mosogatnivaló akkor tele van, ha sok, akkor meg megy 2-szer, csak a nagy lábosok nem kerülnek be.

Megoldható ha távol van a mosogatógép, de kérdés, hoyg akartok-e a fürdőszobából a tiszta eszközökkel oda-vissza rohangálni mikor kipakoljátok, meg a koszossal szintén a bepakoláskor. Nem 1 út oda-vissza, mert nem tudsz egyszerre többet vinni magaddal, még egy kis gépnél is 4-5 fordulóval minimum érdemes számolnod.

Ha nekem kellene döntenem, én inkább egy alsó konyhaszekrényt áldoznék be és annak helyére rakatnám a mosogatógépet, az ott tárolt eszközöknek keresnék inkább máshol helyet a konyhához közel.

Arra vigyázz, hogy hiába mondod most te, hogy nem fog gondot okozni, csinálni majd jobbára a feleségednek kell csinálni, aki meg nem szeretné! Az én férjem is mindig lelkesen megígéri, hogy nem lesz gond, majd ő megcsinálja - aztán mindig az a vége, hogy neki más dolgai vannak és nekem kell csinálni úgy ahogy neki tetszik és nem úgy ahogyan nekem.

2023. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A feleségednek van igaza. Nekem közvetlenül a mosogató mellett van, de még így is melós belepakolni, csöpög a víz körülötte, és utána mindig fel kell törölni. Hát ha nekem még a házban hurcolnom kéne a koszos edényeket át egy másik helyiségbe, majd ha végzett a gép, onnan visszahordani a konyhába, én bizony inkább mosogatnék kézzel. Gyanítom, hogy a feleségednek kéne ezt főleg intéznie, így ha ő nem szeretné így, ne erőltesd. Próbáljátok úgy megoldani, hogy beférjen a mosogató közelébe, esetleg a szekrényeket átvariálni.
2023. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Macera. Hosszabbítsd meg a konyhaszekrényt vagy tedd alulra egy szekrény helyére. Nekünk 12 személyes van 4 főre, még kétszer is beindítom főzéskor.
2023. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Köszönöm szépen a válaszokat pro és kontra!
2023. ápr. 28. 17:47
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nekem inkább az a kérdés, hogy miért kell bárkinek egy 12 terítékes mosogatógép?"

Mi peldaul tojast szoktunk reggelizni, az 4 tanyer + 1 amiben felverem a tojast + 1 amibe kiszedem (nem szeretem a forro serpenyot az asztalon tartani + 1-2 amibe a megmosott, majd felszeletelt zoldsegeket teszem


Delutani fozeskor is el tud hasznalodni nehany extra tanyer, amiben peldaul a hust fuszerezem. Egy rantotthus extran fogyasztja a tanyerokat (nyers hus, liszt, tojas, prezli, kesz hus).


Egy muanyag vagodeszka a hossza miatt 2 helyet foglal el, egyik oldalt kozvetlenul melle nem tudsz tanyert tenni, mert akkor nagyon feszul, szoval mar 3 helynel jarunk. (masik oldalt nincs gond, mert az szelesebb)


Nekem uveg fedoim vannak, kis kerek fogoval, az is 2 hely, vagy egy kerek jenai edeny fedele melle se tudsz tanyert tenni, az is 2 hely.


Az viszont igaz, hogy csak tanyerokkal nem fog megtelni minden nap. Nekem kb 3-3.5 literes labasaim vannak, 7 tanyer helyet foglalja el, abba a sorba befer meg egy vagodeszka, az evoeszkoztarto, meg vagy 4 tanyer vagy 2 fedo (altalaban utobbi). A masik sor pedig mehet vegig tanyerokkal.

2023. ápr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"mivel a koszos poharakról, edényekről folyik a lé"

Ezt viszont sose ertettem, hogy miert kell kulon leobliteni a tanyerokat. Eleve a legtobb program aztatassal es elomosassal kezdodik. Boven eleg, ha villaval belekaparod a kukaba az etelmaradekot. Egy teljes 3 oras program 12 vagy 14 (mar nem emlekszem a ketto kozul melyik) liter vizet hasznal el. Ennel azert tobb folyik el egy kezi leoblites soran.

2023. ápr. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha a furdoszobaba akarod tenni a gepet, mindenkepp ajanlom, hogy vegyel a gep ala egy mosogep tarto allvanyt. Nekem olyan van, ami 30 centivel megemeli a gepet, sokkal kenyelmesebb bele pakolni, nem kell annyit hajolni, alol pedig van egy extra fiok, amibe lehet pakolni.
2023. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem is 12 terítékes van, ketten vagyunk, de amikor főzök kétszer is el kell indítanom sokszor. Pillanatok alatt megtelik.
2023. ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!