Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Robotporszívó - hogy oldjátok...

Robotporszívó - hogy oldjátok meg hogy ne csukja be magát helyiségekbe?

Figyelt kérdés

Egy hete van robotporszívónk. Eddig tökéletesen navigált a lakásban, de most beszorult a fürdőszobába. Valószínűleg nekiment belülről az ajtónak és magára csukta.


Ezt hogy lehetne kivédeni? Hogy oldjátok meg?


Ajtókitámasztót nem akarok lerakni ha nem muszáj, mert ilyenkor direkt nem pakolunk a padlóra cuccokat… (+ régen volt olyanunk de a legkisebb huzat simán becsukta az ajtót, nem volt valami hatásos)


2023. máj. 19. 12:43
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Én egy láthatatlan falat vagy no go zonát tennék az ajtóhoz. Nyilván ebben benne van hogy az ajtonál 5 centi nem lessz porszivózva söpörve
2023. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Leveszem az ajtólapokat😀🤣🤣
2023. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Modern problémák.

[link]

De otthon kis kézügyességgel olyan vékony éket is tudsz faragni, amit észre se veszel a földön.

2023. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Ezt hogy kell elképzelni? Szeretném ha az ajtó mögött is takarítana. (Olyan a helyiség hogy nem lehet egyébként se a falig nyitni az ajtót)


#3

Írtam hogy nem szeretnék ilyet használni és amúgy se nagyon használ. :) munkahelyemen ilyesmi sima ék van, simán behúzza a huzat az ajtót…

2023. máj. 19. 13:13
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:
43%
Nem tudom milyen porszívód van de gondolom van hozzá valamilyen mobilos app a térképen elvileg lehet elhelyezni olyan virtuális falakat illetve területeket ahová nem megy a porszívó tipus függő nem mindegyik tudja de szerintem nézd meg
2023. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
43%

"direkt nem pakolunk a padlóra cuccokat…"


De miért nem? Mármint egy 2cm x 2cm ék miért nem fér el az ajtó sarkában?


"amúgy se nagyon használ."


Hát akkor Newtont vagy Einsteint kell számon kérni, hogy hibás a fizika :)


Egyébként egy másik lehetőség hogy az ajtó és az ajtófélfa közé teszel valamit. De ez is csak akkor működik, ha teljesen kinyitod az ajtót és úgy támasztod ki az ajtót. Ha nincs teljesen kinyitva, akkor a robot a másik irányban megy neki az ajtónak, aminek hatására kiesik az ajtófélfa és az ajtó közül a támaszték.

De figyu, ehhez csak egy kis krativitás kell :) Én továbbra is az éket javaslom, ha azért nem akarod letenni, mert ott nem takarít fel a gép, hát utólag egy szivaccsal egy mozdulat azt a kis részt áttörölni.

2023. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

mágneses ajtókitámasztó. nálunk a huzat miatt kellett.

teljesen diszkrét, a nyitott ajtó mögött van a földön, kb 5mm-re emelkedik ki (kis korong, amiből felemelkedik egy fül, ha felette van az ajtón levő mágneses ellendarab). zseniális találmány

2023. máj. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Hát akkor Newton vagy Einstein megmagyarázhatná hogy miért NEM müködik egyáltalán az ék, amit napi szinten használok…

2023. máj. 22. 12:53
 9/9 A kérdező kommentje:

#5

De ezt hogy rakjam hogy kitakarítson mögötte de ne lökje meg? Ennyire nem pontos a térkép hogy centi precízen tudjam beállítani.

2023. máj. 22. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!