Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vadonatúj mosógép dobja adhat...

Vadonatúj mosógép dobja adhat súrlódó hangot?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy Indesit BTW L50300 EU/N típusú mosógépet, és a beüzemelésnél tűnt fel, hogy a dob súrlódik, ezért kézzel megforgatva érezhetően nem forog teljesen szabadon, illetve működés közben is súrlódó hangot ad. Ezenkívül nem tűnik úgy, hogy lenne bármi baja is. A dob rögzítő csavarját nem találom, de tudtommal nem mindegyik típusban van, erre nem tudtam rákeresni az interneten. A zavaró hangadáson kívül nem tűnik úgy, hogy baja lenne, nem ugrál stb. Mivel eddig ilyet nem tapasztaltam az lenne a kérdésem, hogy ilyesmi normális olcsóbb típusoknál?

2023. jún. 1. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most vettem egy hasonlót, ne egy db csavart keress, 4db hatlapfejű csavar fog egy lemezt (kb. a gép közepe táján hátul), ami olyan széles mint a gép és kb. 10 cm-es. Csavarokat kitekered, lemezt kiszeded, csavarokat vissza. A két fennmaradó négyszögletes nyíláshoz kell legyen műanyag záróelem.
2023. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Tuti benthagytad a rögzítő csavarokat..
2023. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Most tudtoddal nincs benne, vagy nincs?

Mit ír a gépkönyv az első használat előtt?

2023. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A gépkönyv általánosságban fogalmaz, és nem az adott típusra, erre utalnak a "(ha van ilyen az adott típuson)" kiegészítések. Egyébként ezt írja: "A mosógépre szállítási csavarokat és szállítókeretet szereltek, hogy a készülék ne sérüljön a szállítás során."


Ami nekem a félreértést okozza, hogy a szállítási csavarok alatt mit ért a gépkönyv. Szerintem a keretet rögzítő hatlapfejű csavarokat, amikre 1-es utal. Interneten keresve más mosógépeknél úgy láttam, hogy maga a csavar az, ami egy nagyobb alkatrész önmagában.


A rendeléshez hozzátartozott, hogy be is szerelték a gépet a szakemberek, csak mivel szivárgott a befolyócső a tömítésnél (a lakásé, nem a gépé), ezért nem tudták beüzemelni. A szállítókeretet leszedték, és mondták, hogy a mosógéppel már nem kell semmit se csinálni, csak a tömítést kell lecserélni.


Arra gondoltam még, hogy véletlenül nem-e maradhatott valami a csavar bent a négyszögletű nyílásokban vagy valami ilyesmi, de ezenkívül szerintem rendesen be lett szerelve, így nem tudom miért van ez a súrlódás.

2023. jún. 1. 23:59
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Hát nem tudom, hogy normális-e ez olcsó mosógépeknél. Az Indesit eleve egy rossz márka, szóval nem csodálkozok. Ez a súrlódó hang valószínüleg egy törött dobcsillag miatt van, és mivel hegesztett a dobháza, ezért gazdaságtalan a javítása.

Azt javaslom, hogy inkább vegyél egy Gorenje vagy egy Beko márkájú mosógépet, ez a 2 márka tuti, hogy nem fog neked csalódást okozni.

2023. jún. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

6 lap fejű csavarokat szedd ki.

Ezzel most annyi lesz a poblémád, hogyha a dob csapággyal problémáid lesznek nem javítják gariba. Dobot meghúzták a csavarok, és ez szétszedéskor látszik. Általános jótállási feltételek között le van írva, márkától függetlenül.

2023. jún. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6+

[link]

2. pont műveletei, 8-a kulcs kellhozzá.

2023. jún. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
100%
Hívj szakembert.
2023. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1, 5, 8: De ha jól értem, akkor ehhez a típushoz nem tartozik ilyen (meg amúgy nem is látom, hogy hol lenne, mint ahogy a használati utasításban sincs rá semmi utalás:

[link]

2023. jún. 2. 10:57
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: Semmi ilyesmit ne keresgélj rajta, 2 hónapja vettem én is egy ugyanolyan Indesitet mint te, az van, amit a 7-es belinkelt, semmi más!
2023. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!