Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Jersey anyag beavatása szabás...

Jersey anyag beavatása szabás előtt történhet mosógépben? Tehetek be 3-4 hasonlóan sötét (kék, lila, zöld) egyszínű anyagot?

Figyelt kérdés
Szinfogo kendővel
2023. jún. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A beavatáshoz felesleges egy teljes mosás, csak az kell hogy meleg vízzel érintkezzen. nem forróval. Elég ha engedsz melegvizet (nem kézmeleget, az csak 30 fok körüli, legyen olyan meleg ami már kicsit kellemetlen, az 50 fokos vizet már nem viseli el a kezünk) a mosdókagylóba, esetleg ha akarsz tehetsz hozzá kevés mosószert és kicsit átnyomkodod benne a textileket egymás után, a világostól a sötétig. Színfogó kendőt használhatsz ha biztosra akarsz menni. Utána mehet egy öblítésre vagy csak centrifugálásra a mosógépbe.

De persze be is teheted a gépbe. Azt nem tudom elég-e neki a színfogó, ez mindig az adott textilektől függ. Én nem szoktam használni.

2023. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
2023. jún. 9. 23:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem szórakozom lavóros áztatással, mindent gépben szoktam avatni, úgyis ki kell belőlük mosni a ki tudja, milyen vegyszereket és a koszt, amit a raktárakban és a boltban összegyűjtöttek. Semmi gond nem volt még belőle eddig.
2023. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Persze hogy nincs gond a mosógépes beavatással.

A kérdés az, hogy kell-e egy teljes mosóprogramon végigfuttatni, mert szerintem felesleges. Idő és költségkímélő megoldás ha "lavóros áztatással" oldod meg, nem a beavatás szempontjából lenne jobb. Csak nincs szükség arra hogy rendesen ki legyen mosva, mikor csak az a lényege, hogy az anyag formaváltozása megjelenjen még a szabás előtt és ne akkor amikor már kész a ruha belőle.

2023. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Mivel így is, úgy is mosok egy teljes adagot, idő és költség szempontjából semmit sem számít, hogy van-e a ruhák között másfél méter jersey is. Csak emiatt nem indítok el egy külön mosást.
2023. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Most kötözködni akarsz? Olvasd már el rendesen a kérdést és a válaszokat!
2023. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!