Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szavó használat után lehet...

Szavó használat után lehet bajom ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Használtam a szavót és Védőszemüveg maszk és még kesztyűt is.

De ahogy a falra spricceltem a kezemre picit vissza csapódott meg arcomra .

le is mostam utána

Csak félek..



2023. júl. 8. 08:51
 1/7 A kérdező kommentje:
A falat utána át kell törölnöm száraz Rongyal v nem?
2023. júl. 8. 08:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Szavó az sima hipós víz kevés lúggal keverve. Nem kell tőle pánikolni!

A ruhádban okozhat annyi kárt, hogy kiszedi a színét és ennyi.

Az adatlapjának 4. oldalán láthatod, hogy a víz mellett van benne maximum 5% hipó és 2% nátrium-klorid, ami a lefolyótisztítóban is van, csak sokkal több.

Egy szimpla átverés a Szavó, mert egy rakás pénzt kifizetsz egy híg, lúgos, hipós folyadékért, csak mert külön árulják szórófejes flakonban.

Én is vettem egyszer, azt hittem jobban járok vele és csak utána néztem meg mi is van benne - sajnos.

Tényleg jó penész ellen, de ugyanilyen jó ha domestos-t használsz vagy a még olcsóbb hipót, csak az fröcsköl.

Biztosan használtál már hipót mosásnál vagy fertőtlenítésnél. az sokkal töményebb olyankor és nem lett tőle semmi bajod. Ahogy a lefolyótisztító nem 2%-ban tartalmaz nátrium-hidroxidot, hanem 5%-ban, több más hasonló vegyszerrel pluszban.

A szemedbe ne kerüljön, ennyi amire figyelned kell. Én is szemüveget használok közben - persze csak a sima szemüvegemet, az is elég. Azt jól csináltad, hogy utána lemostad magadról, nem jó a bőrnek és ha víz keveredik hozzá és rálóg a ruhád, azt foltossá tehetné.

A falat nem kell áttörölnöd utána, meg kell várnod, hogy megszáradjon.

Ha penészes volt a fal, akkor előtte lett volna jó áttörölni nedves ruhával, hogy lemosd róla a penészt, a Szavó vagy hipós víz az a vakolatban, festékrétegben levő penész elpusztítására, a folt kivilágosítására jó.

De ha gondolod, akkor nyugodtan töröld át a falat nedves ruhával később. A ráfújt vegyianyagok vagy elbomlanak kis idő alatt vagy elvégzik a munkájukat és közben átalakulnak, nem maradnak ott a falon úgy ahogy ráfújtad - emiatt sem kell aggódnod.

Sajnos nálunk penészesek a falak elég gyakran, sokféle módon próbálkoztam már. Legközelebb használj csak domestos-t, olcsóbb! Én egy lapos felmosót használok a mennyezeti foltokhoz. A textilt bevizezem, nem csöpögősre, csak nedvesre. Arra teszek a sűrű domestosból elég sokat, de amennyit be tud szívni a textília és nem csöppen le róla, majd ezzel áttörlöm a falat magasan. Ha lejjebb van penészfolt, akkor csak egy nedves szivacsot vagy törlőruhát használok. Először áttörlöm a felületet, hogy leszedjem a penészt a falról amennyire lehet, utána áttörlöm a hipós cuccal és hagyom megszáradni. Ha nem túl mély a penészedés akkor eltűnik a színe is, de van ahol sajnos egy barnás folt visszamaradt.

Amúgy vegyész vagyok, ha ez tesz valamit a leírtakhoz.

[link]

2023. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!

És akkor mi a megoldás ha a penészes lesz megint?

2023. júl. 8. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 bocs, most látom hogy az elején nátrium kloridot írtam nátrium-hidroxid helyett. Tudom nem számít, de ciki hiba egy vegyésznek.

Ha megint penészes lesz, a menet ugyanaz. Sajnos.

Törekedni kell arra hogy minél szárazabb legyen a fal, legyen szellőztetve, de ahol megjelenik a penész ott még is marad. Nem tudok megszabadulni tőle 15 éve, pedig új ház, van páraleválasztónk, figyeljük a páratartalmat, stb stb.

Most fogom festeni a falakat nyáron, az egy ideig segít. De használtam már festékbe penészedés gátló adalékot, próbáltam meszes festékkel, nem számított.

De lehet csak nálunk ilyen. Ha korán elkaptad akkor csak figyeld és ha megint megjelenik töröld le hipós ruhával!

2023. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!
2023. júl. 8. 18:07
 6/7 anonim válasza:
100%
Az elmélet szép, de a megoldást sokszor gyakorlatban keressük. Kifogyott a szavóm, gondoltam megpróbálom a domestos majd a Flóraszept tömény falra kenését és az elmaszatoláson kívül nem sokat ért. Többszöri felhordás után sem hozott közel sem olyan eredményt mint a Szavó. Egyáltalán nem fehéredett ki a fal, de a nadrágom az kiválóan tönkrement mivel borzasztó nehézkes spray nélkül felhordani ezeket a házikészítésű szereket. Szóval lehet hogy valakinek beválik a Domestos, de a praktikusság miatt bőven megéri a drágább megoldást választani. Egyébként amivel érdemes próbálkozni a letisztított falra belülről valamilyen meleg burkolatot felvinni. Létezik egy ún. beltéri hővisszaverő glett egyébként magyar találmány iszonyú drága de azon nagyon nehezen tapad meg a penész mert visszaveri a szoba meleg levegőjét. A másik olcsó és fusi megoldás a mennyezeti hungarocel burkolólapok felragasztása szigorúan úgy hogy a peremeknél kitömítve legyen hogy a pára ne tudjon mögé menni
2023. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#7 Nem nehézkes. Egyszerűen fogsz egy nedves ruhát vagy egy lapos felmosót és azzal csinálod. Csak ne legyen hígan folyós a hipó, ezért jó hozzá a Domestos.

Én is próbáltam a Szavó-t használni. A tapasztalat az, hogy ahol vastagabb a penész vagy régebbi, ott nem színteleníti az sem el, ahol meg frissebb, kisebb mélységben van, ott mind a két szer, a hipó is meg a Szavo is megfelelő.

A spré miatt a levegőben pergett lefelé a sok csepp és mindenre ráhullott. Amit nem takartam le előtte az éppen úgy kapott belőle, mint a fal ahová szántam és ez éppen úgy nem volt jó, mint amikor túl nedves ruhával dolgoztam és az cseppent le valahová.

A Szavó és a Domestos között annyi a különbség, hogy a Domestosban kicsit kevesebb, kb. fele annyi (1% a 2% helyett) nátrium-hidroxid van, de van mellette másféle szerves vegyület. Mind a kettő hipó és nátrium-hidroxid, kicsit más arányban, de 5% alatti töménységben, és a Szavó sokkal drágább. Ez a szórófejes flakon miatt van, mert a vásárlók hajlandóak miatta megfizetni a többletet. Közel a dupláját fizeted a Szavó-ért úgy hogy az csak fél literes, a Domestos meg 750ml-es.

[link]

[link]

2023. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!