Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehetne mindig rend,és...

Hogy lehetne mindig rend,és tisztaság az otthonomban?

Figyelt kérdés

Elég rendetlen,és lusta vagyok.Ha jön valaki mindig csak kapkodás van

,hogy elpakoljak gyorsan pár cuccot. Volt,hogy a kupi miatt nem engedtem be valakit. Szeretnek változni,de nem jön össze.


2023. júl. 23. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk mindig rend van, addig, amíg meg nem érkezik a lakótársam.... Rohadt, szemét, trehány féreg.
2023. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
😀Értem.
2023. júl. 23. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
El kell döntened, hogy nem akarsz így élni. Ez olyan, mint pl. a cigi, vagy az alkohol édesség. Nem kell és kész. Ilyen ez is.
2023. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezért olyan rohadt nehéz.

Keg tok későn fekszem le,pedig megtehetnem,hogy akár már 21kor aludjak,nem,erre én éjfélkor fekszem,és sokat kell korán kelni. Ebben sem tudok változtatni.

2023. júl. 23. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Jelölj ki egy napot, amikor két órát fixen erre fordítasz. Nálam a vasárnap délelőtt. Portörlés, porszívózás, felmosás fix. A másik, hogy a kacatokat könyörtelenül ki kell dobni. Nekem egy felújítás segített, a kevesebb dolgot könnyebb rendben tartani. Egyszer kell rászánni az időt, aztán óvatosnak lenni a költéssel, kacat helyett inkább élményre gyűjtök. Vagy inkább spórolok drágább, de minőségi dologra, ami tovább tart.
2023. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Menj el egy pszichiáterhez, csak ő tud segíteni. Ezek a problémáid, mind mind lelki betegségek, sérülések okai.
2023. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kitana. ***** válasza:
84%

Én szombaton takarítok, berakok valami zenét fülesbe, hogy ne unjam szét magam és megcsinálom, amit kell. A főzés is unalmas nekem, aközben tableten videót nézek, úgy jó. (Mosogatás közben meg változó, mihez van kedvem.) Onnantól kezdve csak a rend fenntartására kell figyelni hétköznap.

Én átrendeztem a lakást úgy, hogy nekem logikus legyen, minek hol a helye, van olyan dolog, pl takarítószerek stb, amiből van több is, külön helyiségekben, hogy ne kelljen velük sokat mászkálni, hanem ott helyben előkapom, ha látom, hogy pl koszos a csap és letisztítom. Vettem 1-2 olyan eszközt, amivel könnyebb a takarítás. A porszívót meg nem szoktam kihúzni a konnektorból, hanem ott a helye mellette és ha porszívózni akarok, akkor csak beindítom és csinálom.

Nekem régen a sok felesleges extra lépés miatt volt nehéz, úgyhogy úgy intéztem, hogy bárminek egy pillanat alatt neki tudjak állni, ha kell.

2023. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
amit nem használsz azt vissza teszed a helyére, akkor nincs kupi. napi fél órával kevesebbet nyomkodod a telefonodat és azt az időt takarításra fordítod. Szóval csak rajtad múlik!
2023. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen,a napi fél óra is jó lehet takarítassal tölteni. Az már 1 hét alatt jó pár óra. Na ja,a telefon,napi 4 órát nyomkodom + a laptop.

Amúgy a 6-os hozzászõlõ sem írt rosszat,pont nemrég kezdtem el pszichológushoz járni,nem emiatt,nah hátha segít ezen is.

2023. júl. 23. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Van állatod? Mert ha nincs és mondjuk nem hullik a szőre, nem koszol, akkor könnyebb. Nekem egy perzsa macskám van, benti, még a macskaszőr is szőrös. Nekem hetente van egy nap, általában pénteken, vagy hétvégén, amikor rászánok 2-3 órát, ilyenkor rendet rakok, kiporszívózok, felmosok, kikefélem a szőnyegeket, WC, fürdő, vízkőtlenítés. Port törölni ritkábban szoktam. Ha ez segít, én zenét szoktam hallgatni közben.

De el is oszthatod, a heti egy takarítson felül en is szoktam, ha például sok már a morzsa, vagy olyan a WC: naponta mondjuk 15 perc, az nem sok és ami retkesebb, toplákosabb, azt csinálod meg. Amúgy ehhez tényleg kell egyfajta beállítottság. Én imádom a rendet és imádom csinálni is a takarítást, nekem az egyfajta edzés, kikapcsolódás, így azért könnyű.

2023. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!