Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Whirlpool mosogatógéppel...

Whirlpool mosogatógéppel kinek milyen a tapasztalata? Milyen kapszulát használtok hozzá?

Figyelt kérdés

Gyárilag adtak hozzá valami számomra ismeretlen márkájú kapszulát, sót, habot (vagy mi az :D ) és azzal mosogattunk már egy néhányszor.

Nem szoktam nagyon durván zsíros, maradékos edényeket belerakni, mégis azt vettem észre, hogy nem mosogat el szépen. Maradtak itt-ott ételmaradékok az edényeken! :(

A kapszula miatt lenne? Ha vennék mondjuk Finish kapszulát, azzal vajon jobb lenne?



2017. ápr. 19. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
jelenleg somat tabletta van itthon meg finish folyékony. Ha a tablettát tesszük bele akkor beállítjuk a gépen,hogy tablettát használunk mert gyárilag folyékonyra van beállítva a gép.Azt észre vettük,hogy ha tablettát használunk és nem nyomjuk rá akkor előfordul,hogy a tabletta maradéka megtalálható a poharakon stb annyira nem figyelgetem,de elvileg tovább mosogat amikor tablettára van állítva. Ilyen puha kapszulákat még nem próbáltunk. A régi gépünknek teljesen mind1 volt a dolog,de ennek 1000 érzék ide vagy oda jobb a folyékony
2017. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

első vagyok,mi nem kaptunk ajándék cuccot,de van egy ilyen matricánk a gépen...szóval ilyet kaphattál ami amúgy mint látod nálunk jar a neve.


[link]

2017. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért ne raknál bele durván zsíros dolgokat? Mindent elmosogat, az a dolga, a késeken meg a fán kívül ...


Vagy rosszul választottál programot, vagy rossz a mosószer vagy rosszul pakoltál be.


A dm vagy aldi saját márkás tabletta, só és öblítő helyett ecet: én ezt használom, mert hatásfoka pont ugyanolyan, mint a finishnek, amit csak poharakhoz használok.

2017. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3as,a mosogatógép nem konyha malac,irja használati útmutató.

Azt is írja ,hogy előzőleg a nagyobb szennyeződés el kell távolitani,mert rontja a mosogatás hatásfokát . Az ételmaradékot felfogja a finom szűrő,,ezáltal kevesebb víz jut be szívattyúhoz.Temészetesen ez az ételmaradék marad a gépben öblitéskor is .Nem véletlen büdös a mosogatógép az ilyen használatnál .Az ő számukra találták ki a szagtalanítót .

A rövid programnál nem olvad el a tabletta,és még az öblítőben is ott marad. A DM ben vásárolható por mosogató szert,sót használunk . Több éve van már,és elégedettek vagyunk vele .

2017. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

Nem, nem konyhamalac, ki írt ilyet?

Ételmaradék a konyhamalacba kerül. A nagyon koszos edény meg a mosogatógépbe, ahogy a "nagyon zsíros" is, ahogy a kérdező írta. Sőt, az odaégett itt.


Nem, nem büdös. Nem, nem romlik a hatásfoka.

2017. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tablettából olyant veszünk amilyent az utunkba eső bolt árul. Minden nagy és sajátmárkást használtunk már. Mind jó volt.

Két és fél év után elkezdett egyre csúnyábban mosogatni a Whirpool mosogató gép. Háztartási gépszerelő sógor jön, szétszed, mi meg ámulunk. A szivattyú "csapágya" egy kis grafit biszbasz. Cserélni külön nem lehet. Szivattyú, fűtőbetét egybeépítve, csak egyben cserélhető. Utángyártott olcsó alkatrész nincs, a gyári meg több mint az új gép ára.

Sógor faragott bele műanyagból. Az is annyit bírt mint az eredeti grafit. Ez volt az utolsó Whirpool háztartási gépünk.

2017. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#6

Alapszabály, hogy kiterjesztett, öt év garanciás gépet veszünk csak.

2017. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem is Whirlpool mosogatógépem van, több, mint 3 éves.

Lidl-ben vesszük a tablettát, a sót is, de öblítőnek csak a Somat vált be.


Ki kell tapasztalni, hogy mivel lesznek szépek a dolgaid. Nekem nem vált be a Somat, Finish viszont a Jar tablettája nagyon jó!


Semmi nem öblítek el mielőtt belepakolok. Szalvétával a nagyja maradékot letörlöm. Az olajos, zsíros edények is belekerülnek, ahogy az odaégett edények is, ha épp így sikerül.


Ecetet nem szabad bele tölteni, mint ahogy javasolta az egyik válaszadó.

Nem szabad sajnálni a 4-500 forinttal drágább öblítőre a pénzt, sokáig elég és nem is teszi tönkre a gépet.

2017. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

#8

De, szabad bele ecetet tölteni. Én is azt használok, és nem spórolásból. Hanem azért, mert annál jobban semmi nem teszi csillogóvá az edényeket úgy, hogy közben nem képez rajta vegyszerbevonatot.


Az öblítéshez használt, mosásonkénti fél dl ecet vízzel higítva öblíti el az edényeket. Ebben hol és mi, mit tudna tönkretenni? Mármint, azon kívül, hogy vízkőteleníti a gépet?


Ez az az ecet, amit te megeszel, én meg csak mosogatásra használok. Téged nem tesz tönkre amúgy? :))


Üdv,

egy környezettudatos mosogatógépes, akinek több, mint 30 éve van ecettel használt mosogatógépe

2017. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy semmi baja a gépnek az ecettől.


A mosogatógépemben van egy érzékelő, ami a beszívott vízet, a víz koszosságát érzékeli és ebben tud kárt tenni az ecet.

Gondolom nem csak az ecet, de bármilyen sav is.


Mi ezért nem használjuk, de te csak használd bátran, lehet a te gépedben nincs is ilyen érzékelő.


Egyébként több helyen olvastuk ezt, fórumokon, felhasználók, szervizesek tapasztalatai.


Nem vagyok az ecet ellen, főzésen kívül is sok mindenre használom, de szerintem sokkal nagyobb az az öko lábnyom, ha elromlik a mosogatógép, mintha öblítőt használnál.

Én amúgy nem használok öblítőt sem, mert elfelejtem beletölteni :)

2017. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!