Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek ha a törölközőim...

Mit tegyek ha a törölközőim büdösek maradnak? Tömény öblítőt használok,60 fokon mosom őket, szellősen teregetem. Már a radiátoron is próbáltam szárítani, de az első használatnál előjön a kellemetlen szag.

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld ki, hogy egyszer ecetes, vagy Domestos-os vízben mosod ki őket. Én minden mosásnál teszek Domestos fehérítőt a mosószerhez, és elég 40 fokon mosni, mert szép tiszta lesz, és nem marad büdi. Bár azokat, amik eresztik a színüket, vagy kifakulnának, külön mosom 60-70 fokon, és 1600-on centifugázom. A régi, 800-as mosógépnél nekem is büdösek lettek. :(
2009. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Mosd at a gepedet, ne tegyel bele ruhat, csak uresen! 90 fok, es ecetet ontsel bele, egy normal programra allitsd a gepet!
2009. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is az utolsó válasz az ok, mert bár nem írtad, de feltételezem, a mosás után rögtön szagoltad, és büdös. Használj 2 liter ecetet, kevés hypo-t, hozzá eressz kevés forróvizet, a többit elvégzi az elegy. Csinálj egy mosást így, utána referálj. Szerintem megszünik a gond.
2009. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2009. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyszerűen ne tegyél sok törcsit a gépbe. Mert az felszívja a vizet, ezért az nedvesen magában forog és nem mossa ki a piszkot belőle csak jobban magába dolgozza....

Hiába van ráírva a gépekre hogy 6kg ruha...

Azt az alig 10 liter vizet, amit egyes szakaszokban használ a gép, kb 3 kg ruhának találták ki. Törcsiből még annyi is sok...

Sjanos ez van :oS ez az én bajom is.

Annyira baromi takarékosak a mai gépek, hogy víz nélkül mosnak :oS Anélkül meg véleményem szerint nem lehet...

Vagy az eredmény büdös ruha....

2009. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
de pl. ha átmosod elötte kézzel akkor ugyis teljesen vizesen berakod és akkor megmarad a viz a doban tehát nem szivja fel nekünk ugy beszokott válni=)
2009. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, mennyire jó ecetet hypoval keverni, mert klórgáz szabadulhat fel.
2010. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, mennyire jó ecetet hypoval keverni, mert klórgáz szabadulhat fel."


Az sósav hypoval keverésnél van ha jól tudom. Bár az ecet is sav de szerintem nem okoz ilyen gonodot

2014. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!