Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes plafon ellen?

Penészes plafon ellen?

Figyelt kérdés
A fürdőben penészesedik a plafon. Vettem rá szavó penész elleni szert, de még nem használtam. Van ennek valami trükkje, hogy hogy kell a plafonra fújni úgy, hogy utána ne hulljon az egész a szemedbe? Vagy vegyek olyan védőszemüveget, ami teljesen fed, mint a búvárszemüveg? Esetleg fújjak papírtörlőre, és azzal vigyem fel?
2023. okt. 17. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod megoldani. Bárhogy fújod - próbáltam - épp az a lényege, hogy apró cseppekre bontja kifúváskor, az pedig hullik lefelé. Nekem egy kék pólóm lett szép pöttyös utána.

Vegyél Domestos-t, az sűrű! Egy lapos felmosónak a textiljét nedvesítsd be, csavard ki, rakd fel rá és utána vastagon folyasd rá a Domestos-t, vagyis a hipót. Annyit, hogy sok legyen de ne cseppenjen le róla.

Utána ezzel a plafont kend át mintha felmosnál. Amikor látod, hogy kevéssé nedves már akkor megint tegyél rá Domestost, néha egy kevéske vizet, de azzal óvatosan, mert akkor cseppenni fog lefelé! Így is fehér pólóban csináld, néha lecseppen, de nem fog szállni mindenhol a hipó a levegőben, mint a Savo fújásakor.

A Savo összetétele ugyanaz, mint a domestos összetétele, pici eltéréssel. Pár % nátrium-hidroxid meg hipó keveréke sok vízzel. A különbség hogy a Domestos sűrűbb. De olcsóbb - mert nem szórófejes flakonban adják.

A Savo-t használd a falon, de ott is fehér cuccban, ha nem akarsz fehér foltocskákat. :)

2023. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha elég közelről csinálom ahhoz, hogy mind a falra tapadjon?
2023. okt. 17. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fog sikerülni.

De próbáld ki! Csak legyen rajtad fehér, hipó álló cucc és ne a fejed fölé fújd!

2023. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konyhában hasonló problémám van. Szoktam szavózni. Igen, kell védőszemüveg, gumikesztyű, én maszkot, zuhanysapkát is teszek, és van egy szavózós pólóm. Létráról, közelről csinálom. A lehető legrövidebb ideig, mert nem jó a tüdőnek. Utána szellőztetés. Telente 2-3x kell, annyit ki lehet bírni ezzel a macerával. Van egy víztartályos páramentesítőm, azt rendszeresen használom, azóta kevesebbszer kell.
2023. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak tipp, esetleg öntsd ki valamibe és kisméretű festőhengert használj, az talán nem csepeg meg megy a szemedbe. Tényleg csak tipp, nem próbáltam.
2023. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Próbáltam. Az is fröcskölt. Ezért írtam le az 1-ben a felmosós megoldást.
2023. okt. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!