Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítő okozhatja az előltöltős...

Öblítő okozhatja az előltöltős mosógép műanyag ablakának belső felén azt a rátapadó szürkés lerakódást ?

Figyelt kérdés
Azt még megértem, hogy a betöltő ablakot körülvevő gumi egymásra fekvő részei között a szürkés-fekete lerakódást okozhatja a sok szöszmösz berohadása. Viszont a műanyag ablak belső felére rakódó és nehezen levakarható szürkés lerakódást csak az öblítőszernek tulajdonítom, amit a feleségem előszeretettel használ. A mosószer adagolóban is abban a rekeszben lesz a sok lerakódás, amit csak kínkeservvel lehet eltávolítani. Az ablak belső fele viszont nyilván kényes a karcolásra, ezért nem tudom, hogy azt mivel lehetne kíméletesen, ám hatékonyan megtisztítani. Van valakinek idevágó tapasztalata ?

máj. 21. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mosogatószer és szivacs
máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a 40 fokos őrület miatt mindenfajta kosz lerakódik a mosógépben. Én szinte soha nem használok ilyen alacsony hőfokú programot, és nincs is ilyen gondom.

Bár nekem felültötős gépem van, de hasonló godom volt az öblítővel, sőt egyszer konkrétan bele is főtt az öblítő, egy 90 fokos mosásnál. Most a főmosásnál csak ecetet használok öblítésre, majd futtatok egy külön öblítő programot, persze már öblítővel. Azóta nagyon jóillatúak a ruháim.

máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, az öblítő az oka. Én ősszel vettem új mosógépet, abban már direkt nem használtam öblítőt, és nincs trutyi sem. Az előző gépem nekem is tele volt vele, de abban mindig használtam öblítőt.
máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!