Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az indukciós villanytűzhely...

Az indukciós villanytűzhely üveglapját hogyan véditek az edény által okozott karcoktól? Ugyanolyan karcos lesz majd, mint az ismerőseimnél a kerámia fűtőtestes?

Figyelt kérdés

Mivel csak rövid ideig főzök, és könnyű edényekben kis adagokat, arra gondoltam, hogy zsírpapírt teszek az üveglap és az edény alja közé. Ott lennék végig mellette, nem hiszem, hogy kigyulladna.


Baromi drága cuccok ezek. Ismerőseimnek csak kerámia fűtőtestes van, de szerintem ez a dolog szempontjából nem lényeges, mert mindkettő fajtán ugyanaz az üveglap van. Náluk iszonyatosan össze van karcolva a teteje egy idő után.


dec. 1. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudod sajnos megvédeni a karcolásoktól. Nekem sem megy itthon, illetve takarítónő vagyok, elég sok háztartásban megfordultam az évek alatt, aki használja is a konyháját, annál kivétel nélkül mindenkinél karcos.
dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha zsírpapírt teszel oda, az garantáltan felgyullad!

Másrészt egy tüzhely nem dísztárgy, hanem használatra való, ezért idövel nyoma lesz a használatnak. Ha az edényeket nem húzgálod, hanem megemeled, ha arréb akarod tenni, nem lesz sok karc rajta. Mellesleg a teljesen karcos felület is csak optikai hiba, ettöl évtizedekig lehet használni minden probléma nélkül.

dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Most láttam az e heti Aldi újságban tűzhely védő üveglap-ot.

Nem tudom jó e indukcióshoz.

dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: de azt csak akkor tudod rátenni, mikor nem használod, vagyis sokra nem mész vele…
dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg, nem is néztem.

Mekkora sz@r.

Indukcióson, hogy gyullad meg a papír?

dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem gyulladna meg. Csak az edény alja meleg. Ennyi erővel a forró tepsiben is meg kellene gyulladnia a zsírpapírnak.
dec. 2. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A világ összes főzőlapja karcos, karcos is lesz!

Csökkenteni úgy tudod esetleg, ha nem húzkodod rajta az edényeket, hanem emeled.

Illetve tisztításnál soha ne használd a szivacs dörzsis részét.

dec. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam az indukciós tűzhelyemen: A fazék alá konyhai papírtörlőt tettem, és felforraltam egy fazék vizet. Tökéletesen működött, a papír még csak el sem színeződött, a fazék nyoma pedig így meg sem látszik az üveglapon.


Fontos, még egyszer: A tűzhely indukciós, nem fűtőbetétes. Fűtőbetétessel ki nem próbáljátok! :D

dec. 13. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!