Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen vízkőoldót használtok...

Milyen vízkőoldót használtok fürdőszobában, konyhában, csaptelepek és csempe vízkőmentesítéséhez?

Figyelt kérdés
dec. 30. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Frosch málnaecetes spray. Ebben van a legkevesebb mérgező anyag (szerintem), nem fojtogató az illata, és egy nem elhanyagolt fürdőszobát szépen kitakarít.

Nyilván egy több hónapja lerakódott vízkövet nem fog felszedni, de azt egyik boltban kapható szer sem.

dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is pont a málnás-ecetes Frosch-t mondtam volna, nálam is nagyon bevált.

Illetve üveg zuhanykabint szoktam ecetes ronggyal letörölni hetente és kicsit rajta hagyni, mielőtt öblítem, lehúzom a gumival.

Igaza van az 1. Válaszolónak, ha valamin brutális vízkő telep van, hááát azon max a fizikai behatás segít, esetleg tömény ecet, csak azzal vigyázni kell, mert a krómozott csaptelepeket, fém dolgokat pl szépen “megkapja”- a vízkőoldás sajnos egy rendszeres dolog…

(Wc-be, de csak a kerámiába bele, esetleg a perem alá, ha brutális, akkor sósav…de ez egy agresszív szer azért- nagyon durva esetben tudnám elképzelni tényleg…)

Nekem pl a Proper, Ajax, cillit bang és más, agyonreklámozott termékek (kipróbáltam!) nem váltak be annyira, mint a málnás Frosh és végső soron a filléres háztartási ecet.

dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Èn sima ecetes tisztítót használok, de azt sokmindenhez. Több gyártónak van ilyenje.
dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cillit Bang
dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%-os háztartási ecetsav.
dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csempére ezt: [link]
jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!