Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Veszélyes gázt lélegztem be?

Veszélyes gázt lélegztem be?

Figyelt kérdés
Kitakarítottam egy órája a wct. Domol wc hugyko és vizkooldot öntöttrm a wcbe majd véletlenül beleontottem egy kis domestost. Hirtelen nagyon erős szúrós Maros szagot éreztem. Kiszaladtam a levegőre azóta is nyitva az ablak. Tudom felelőtlen voltam én se értem miért tettem bele. Lehet valami komoly gondom? A tünetek mik lehetnek? Eléggé panikolok...alapból panikbeteg vagyok és már szetbujtam a netet. Lehet valami komoly bajom.?
febr. 24. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Mivel kiszaladtál, így nem.

A megoldá: nem kevered a vegyi anyagokat.

Létezik természetes, ecet alapú vízkőoldó. Azt használd.

febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha azonnal kimentél, akkor biztosan nem. Nyugi. Már rég rosszul lennél.
febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én se értem hogy tehettem ilyet. De remélem nem lesz gond :)
febr. 24. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Első hozzászólónak igaza van ne nagyon keverd össze a vegyszereket

A Domestos egyébként is erős baktériumölő de használd ezt, ez vízkőoldó és baktériumölő is egyben

[link]

Mondjuk nem kell mindennnap vizkőoldózni de ez egy jó megoldás

Nem szeretem én sem a szagát, erős vegyszer

febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak eléggé be**stam. A tünetek egyébként már előjöttek volna?
febr. 24. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Amit szívtàl az annyira minimális, ès híg, hogy inkább csak irritál, mint gondot okozott volna. Ennek nem lesz tünete.
febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Elő

Általában az arc területe bőrkiütéses lesz vagy bepirosodik, apró pattanásszerű valamik jönnek ki egyből, vagy folyamatos erős köhögés lép fel

Nem kell aggódni csak abban az esetben ha a fenti tünetek előjönnek akkor kell orvoshoz fordulni de ha nincs különösebb gond akkor semmi nem történt

Ez egyébként nem gáz hanem gőz mivel vegyszerről beszélünk nem mérgesgázról

febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
68%
az hagyjan en az oblitot szoktam beszivni
febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, alap amit a takarítóknak tanítanak - és neked is kellett volna tanítania a kémia tanárodnak még általános iskolában, hogy savat (vízkőoldó, ami általában sósav, de a Domol-ban hangyasav van) meg hipót (ami a domestos alapja) SOHA ne önt össze mert klór gáz fejlődik.

A klórgáz volt az első harci gáz amit bevetettek és bizony katasztrofális hatása van ha sokat lélegez be belőle valaki. A volt munkahelyemen a takarítót helyettesítették mert beteg lett és az új nem tudta hogy elődje hülye és sósavat tárolt egy kiürült hipós flakonban. Ezért amikor a hipó kevés volt ezt öntötte rá a vécébe. Őt a mentő vitte el kórházba mert nagy mennyiséget használt és összeesett, nem tudott kijönni időben - de neki sem lett maradandó problémája szerencsére.

A klórnak nagyon erős a szaga, ezt érzed az uszodában is ha nem jól állítják be a fertőtlenítő arányát és kicsit köhögtet, csípi a szemet néha, de aztán nem lesz gond tőle. Ez a szerencse, mert azonnal érezted és kijöttél. Szellőzéssel, pihenéssel rendbe is jöttél. Nem kell tovább aggódnod miatta.

Csak azt tanuld meg, hogy vízkőoldózás és hipózás között le kell rendesen öblíteni a vécét, hogy még a vízzárban a csésze alján se maradjon a másik szerből. Ehhez általában elég egyszer rendesen lehúzni a vécét öblítés után.

Egy cikkben összeszedtek pár egymással nem használható takarítószert, ezekből a hipó tartalmúak a " Hypo, a Flóraszept, de van ilyen Domestos is, Ultra, Clorox, Hypox," meg amivel nem szabad keverni mert sav "Szavo vízkőoldó", "a Domestos márkájú wc-tisztító", sósav, ecet, citromsav, meg persze ilyen a Domol hangyasavja is. Elég megjegyezned hogy amit vízkőoldásra lehet használni azt ne keverd azzal ami klóros fertőtlenítő, fehérítő szer.

Tünete az erős mérgezésnek: a klórgáz hatása eleinte csak hogy érzed, kellemetlen, csípi a szemed, köhögtet. Súlyosabb mérgezésnél (vegyipari suliban egy tanárom járt így) náthaszerű tünetek. Mint egy erős nátha, köhögés, orrfolyás, vizes szem, igen kellemetlen. De még neki sem kellett több, mint tejet ivott, friss levegőn szellőzött és a következő órát nekünk már meg tudta tartani és leszúrt minket, hogy miért beteg a fél osztály, miért nem vigyázunk jobban az egészségünkre. Mindezt folyó orral, köhögve. Mi értetlenkedtünk, ezért mondta el hogy klórmérgezése volt előtte, mert felborult az egyik kísérlet az előző laborgyakorlatán és összefolyt aminek nem kellett volna.

A lényeg: ne aggódj, ha bármi súlyos lett volna azt azonnal érezted volna! Csak ezentúl legyél óvatosabb!

febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!