Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hol/Hogy érdemes?

Hol/Hogy érdemes?

Figyelt kérdés
Hali, van egy 200×200-as kétszemélyes takaróm, de nemfér be a mosógépbe mert túl nagy. A mosodákban elvállalják ennek a kimosását? Vagy esetleg van valami trükk amivel itthon is kitakaríthatnám?

márc. 18. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Egyre több helyen van mosoda pl. lakótelepek, belváros, ahol a rövidtávú turisztikai lakáskiadók is mosatnak. Némelyikben van nagyobb gép.
márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mosodában elvállalják, de sokba kerül.

Az ilyen nagy plédet kádban vagy zuhanyzóban érdemes kimosni.

Nekem van kádam, abba teszem bele. Ráengedem a vizet, mosószert teszek bele és áztatom a vízben, néha átnyomkodom benne. Aztán kihúzom a dugót és hagyom, hogy lefolyjon a víz. Érdemes valamivel megemelni, műanyag doboz vagy hasonlóval, hogy ne akadályozza a víz folyását a pléd.

Aztán öblítéshez kell először víz, azzal jól átnyomkodni - leeresztés. Utána mehet öblítőszer is a vízbe.

Amikor lefolyt akkor beteszek egy műanyag széket vagy hasonlót a kádba (most már van kicsi létrám, egy alumínium fellépő, amire ráterítem, hogy le tudjon folyni a plédből a víz. Néha nem árt kicsit besegíteni és amennyire megy, kinyomkodni a vizet belőle amikor már nem túl nehéz a víztől. A lényeg, hogy a végén úgy kell szárítani, hogy már ne érjen bele a vízbe. Egy ruhaszárítóra simán rá lehet teríteni félbe hajtva akár.

de olyankor szoktam kimosni amikor meleg van és könnyen szárad, mert ilyen időben sokáig tart és bebüdösödik. hacsak nem tudod kitenni teraszra vagy kertbe ahol fújja a szél.

Ha nincs kádad csak zuhanyzód akkor annyival nehezebb, hogy nem igazán tudod áztatni. Én nekivetkőznék és miközben folyik a plédre a víz a zuhanytálcában, megtaposnám, hogy ki szedje a koszt közben a mosószerrel. Az öblítést is hasonlóan, folyatni rá a vizet és taposni közben. A szárítás ugyanúgy menne, csak kisebb helyen.

De ha van kerted és esetleg egy kerti hinta vagy valami amire fel tudod magasra teríteni, akkor csak elő kell venni a slagot és átmosni vele, majd mosószeres vízzel kicsit átmosni és lehet a slaggal öblíteni, majd hagyni hogy lefolyjon az egész. A szőnyegeket így szoktuk kimosni.

márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a taposós meg nyomkodós megoldás se nem hatékony, se nem túl higiénikus megoldás… taposással mosni…

Kérdező: keress rá pl a Bubbles önkiszolgáló mosodahálózatra, nagyobb városokban több is van.

18, 25 és 36 kg-os gépeik is és szárítóik is vannak, fertőtlenítős mosószer, éjjel-nappali, önkiszolgáló, személyzet nélküli, bekamerázott, kultúrált helyek. 2000 Ft körül van egy kisebb/közepes gép, abba a takaród bőven befér- plusz szárító.

márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a mosógéped? Egy 7kg vagy afölötti saccom szerint fogadná, talán kicsit (nagyon) bele kell győzködni erővel, de amint vizes lesz, jó lesz. Ha kicsit is egyet tudsz érteni ezzel, ajánlanám, hogy kipróbáld, rengeteget megy össze egy jó puha paplan vizesen. Szárítógép full oké amúgy, sőt. Elképzelhető, hogy rá kell indítani egy félórásat úgy tapintásra, vagy simán kipakolni a napra, szélbe, de ettől szép ez.
márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 A pléd meg paplan mosása nem ugyanaz.

Vannak plédek amik rengeteg vizet szívnak be és túl nehéz lesz a mosógép dobjának. Én sajnos tönkre vágtam egy gépet így, nem gondoltam bele, hogy addig ereszti a vizet a gépe, amíg a víz szintjét nem érzi elégnek, de ha felszívja a pléd anyaga, akkor túltölti és leszakad a dob.

Szóval óvatosan!

márc. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mosodaba viszem mindig. 2-3000 Ft nem sok, és nem kell taposnom a takarót 😅 nem is azzal van a baj, hanem hogy rohadt nehéz, és nem tudom csavarni sem.
márc. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Előszőr is köszi mindenkinek a választ.


#2 van kád is meg zuhanyzó is meg erkély is, de ez egy rohadt nagy takaró belehalok mire ezt kézzel kimosom meg kinyomkodom.


#3 Szlovákiában lakom, de megnézem hogy itt is van e hátha


#4 Beletuszkoltam a felét, és több egyszerűen nem fért bele. De ha valahogy sikerülne lehet leszakitanám a dobot mert vizesen ez tuti dög nehéz.


#mindenki

Nézegettem és itt van egy mosoda a közelben, elmegyek megkérdezni mizu aztán kiderül vállalják e. Max szekrénybe kerül a taksi mert van két 1 személyesünk is.

márc. 20. 06:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Önkiszolgáló mosodat nézz, abba nem kötnek bele 😄
márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!