Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha csak fél órád van a takarít...

Ha csak fél órád van a takarításra, hogyan osztod be az időt és mire?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam SOS takarítani, napi rutinom és feladatlistám van. De hidd el fél órába rengeteg minden belefér, ennyi idő alatt a kritikus helyeken össze lehet rámolni, elpakolni a ruhákat, elindítani egy mosást, elmosogatni, felsöpörni, felmosni, sőt még a csapok/mosdó/kád letörlésére is marad idő.
2010. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bedobálom a mosnivalót a szennyesbe (párna mögé) kisúrolom a kagylót, letörlöm a tükröt (ez tűnik fel) bedobom a mosatlant a mosogatóba, letörlöm a tűzhelyet, felmosok. Virág, terítő.Illat.
2010. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hú én utálok sietni. A fél órából mondjuk 10 perc cigi+ kávé, hogy rákészüljek:) A maradék 20-ban attól függ, mi látványos. Ha el kell pakolni a közös helységekből, akkor azt csinálom, ha mosogatni kell, azt. Albérletben lakom, 3 fiúval, rengeteg kosz szokott lenni, már nem is foglalkoztat úgy, mint régen. Így hal meg a rendmánia szép lassan..:)
2010. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Velem ilyesmi ritkán fordul elő, mert napi rutin szerint takarítok, de ha mégis így alakul, akkor van 2 kacatos fiók, oda bedobálok mindent, gyors porszívózás, felmosás, ruhát lábbal belenyomkodom a szennyesbe, és a nagyobb felületeken végig szaladok Clinnel. :D Felmosószertől, Clintől illat lesz és tisztaság feeling. :D
2010. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fuh...Annyi idő alatt csak rákészülök és végiggondolom :)

Amúgy csak a gyerekek után kell pakolnom, mert ha eszünk, rögtön elmossuk és amit előveszünk rögtön visszatesszük a helyére...stb De 3 gyerek mellett van mit...:)

2010. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Félóra alatt azt csinálom csak meg, amit muszáj. Nem szeretek kapkodni.

Az, hogy mi a leggázabb épp, változó.

2010. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem sos, tehát nincs kupi és nem is jönnek bendégek, akkor minden nap egy helyen takarítanék, de azért máshol is rendet tartanék. A ruhát rögtön elpakolnám, ha megszáradt, összehajtom, elpakolom azonnal és így tovább...

De ha minden nap megcsinálod amit kell, akár egy fél óra is elég hogy rend legyen mindenhol.

2010. okt. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előkapnám a porszívót és közbe rendet tennék én így szoktam
2010. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a porszívózással kezdeném aztán a maradék időbe beindítanám a mosógépet kiviném a szennyest, és a gyakran látható dolgokat (pl.: bútorokat) letörölgetném.
2010. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én koleszos vagyok és minden héten egyszer van kötelező takarítás. Mivel csütörtökön van ezért nagy szokott lenni a kosz és persze a szobatársak miatt mindig az utolsó pillanatban takarítunk. Múltkor egyedül voltam és fél óra alatt simán rendet tudtam rakni. Először is: portörlés, mosogatás, ruha pakolás, söprés, felmosás. kb ennyi és már rend is van
2010. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!