Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A pasikat nem nevelik rá a...

A pasikat nem nevelik rá a takarításra kamaszkoruk kezdetén?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy 12-13 évesen már bevont anyukám a takarításba, sőt akkortól már én takarítottam saját szobámat. A pasiknál ez nincs? Fiú tesóm nincs, unokatesóm se, szal nem tudom, hogy ez fiúknál hogy megy. őket nem cseszteti az anyukájuk, hogy takarítsd ki a szobádat, vidd ki a szemetet, néha felmoshatnád a konyhát stb. Persze ez a csesztetés jó dolog valahol, mert így megtanuljunk szépen fokozatosan a házimunkát, csak csodálkozom egynémelyik fiú ismerősömön, hogy életében nem látott porszívót. Nem általánosítok csak ezt látom magam körül. Pl egy haveroméknál voltam, egyetemisták, 3 fiú egy albérletben és éppen takarítani próbáltak, mikor megérkeztem, de a porzsákcserénél elakadtak. Megkérdeztem tőlük, hogy eddig hogy csinálták? Mire a válasz az volt, hogy az egyikük barátnője mindig kiganézott utánuk és nekik ezt sose kellett, de most szakítottak és kénytelenek ők. én csak néztem, hogy mi van???
2011. júl. 1. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Így van, sok családban még bizonyos téren a hagyományos családmodellt követik. A takarítás tipikusan ilyen téma. "Női dolog".

Persze azért vannak olyan férfiak is, akik képesek kitakarítani, de egyelőre nem ez az általános. Például az én párom is csak lesett, mikor mondtam, hogy akkor most segítsen. Porszívózni még hagyján, de hogy például mit kell kitakarítani a fürdőszobában, arról halvány sejtelme sem volt.

2011. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De, mi is együtt takarítottunk régen, de ha egyedül vagyok, akkor már abszolút nem érzek késztetést olyan dolgokra, mint pl. a portörlés, felmosás, ajtók lemosása, stb...

Ha anyám takarít, akkor azért persze segítek neki.

2011. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Mostohaöcsém (16) egyszer nem takarította ki a szobáját, mindig anyuci csinálja. Szánalom. Jó, azt tudni kell, h anyuci tisztaság-, rendmániás, de ez nagyon gáz.


Én meg már 12 éves korom óta rendszeresen takarítottam az egész emeletet. -.-

2011. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Dehogy nem!Minket ráneveltek rendesen(anyu)!Kézzel való szőnyegsikálás,mosogatás portörlés stb... És nagyon hasznosan tette.Egyáltalán nem vált a káromra.27 éves fiú vagyok,szeretem a rendet és a tisztaságot.
2011. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én áldom anyósékat, mert az én férjem szinte mindenben segít. Otthon náluk is ez volt a divat. Pl. reggel kirakta anyós a reggelit, de nekik kellett utána elmosogatni, elpakolni.

Vasalni pl. szinte szebben vasal,mint én!:)

Nem azt állítom,hogy nem hagy rendetlenséget. Nem mindig van kedve maga után elpakolni, de ha takarításra kerül a sor, akkor mindent megcsinál!

2011. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, azzal a különbséggel, hogy az én férjem vasalni nem tud. De azon kívül mindent megcsinál.


28L

2011. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

Engem takarításra szoktattak, ma mégis mindent a feleségem csinál. Sosem akartam olyan férj lenni, aki felmos meg vasal, így olyan nőt kerestem, aki hajlandó elvégezni minden házimunkát, főz, és nem panaszkodik emiatt.

Sok ismerősünknél láttam a zsörtölődést, amikor a férj nem csinált meg időre valamilyen neki kijelölt házimunkát, na én ezt tudatosan kerültem. Nem is lehetnék boldogabb.

2011. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én fiúismerőseim takarítanak rendesen. Persze normális embert nem is kell kényszeríteni rá, bizonyos kor után magától megcsinálja (jó, nem akkor ha amúgy életében egy kanalat nem kellett elmosnia). Szóval csak az ilyen suttyó parasztok ugráltatják pl. a barátnőjüket, hogy takarítson helyette. Normális lány pedig nem is hagyja ezt. Azért ez már tényleg a 21. század.
2011. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

A nőket nem nevelik rá hogyan kell lecserélni az olajat, légszűrőt, olajszűrőt az autón, vagy életszerűbbet mondok, hogy ellenőrizzék a kiegyenlítőtartályban az ablakmosó folyadék, hűtővíz szintjét, az olajszintet (hogy ne b*szódjon szét a motor), illetve hogy ne égessék szét a kuplungot a sok csúsztatással?

Bocs, de ilyen soviniszta, általánosító kérdésre csak ilyen soviniszta, általánosító választ tudok írni.

2011. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A házimunkára nem neveltek,de helyette áshattam a kertet,hasogathattam a fát,nyírhattam a füvet stb.Tanultam betonozni,villanytszerelni,autótszerelni,festettem a lakást,tapétáztam és egyéb más férfi munkákra lettem nevelve.

A takarításból annyi jutott,hogy a saját szobámat kellett tisztán tartanom.Úgy gondolom,hogy amelyik gyerek hozzá lett szoktatva a munka bármelyik formájára,az bárhol megállj a helyét.

Bocsi ha írtam olyant is amit az előttem hozzászólók,de nem volt kedvem annyit olvasni.


JA!És amelyik pasi nem tud kicserélni egy porzsákot,az ássa el magát!Én sem vagyok ezermester,de ennyi műszaki hozzáértés alap dolog egy férfi számára.

2011. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!