Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet “rendet tartani”...

Hogy lehet “rendet tartani” otthon, munka és egyebek mellett?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom-olvasom hogy csak egyszer kell rendet rakni otthon, utána már csak meg kell tartani.

De erre hogy van energiája annak aki dolgozik is?


Egy hete hétfőn volt némi szabadidőm, patika rendet raktam odahaza. Azóta mindent elkövetek hogy ezt “megtartsam” de már egy hét után el vagyok keseredve és belefáradtam.

Tegnap este például 10-kor hagytam abba a takarítást - nem lettem kész, csak akkor már nem bírtam tovább és otthagytam a francba. Ma hazaérek majd olyan este 7 körül remélhetőleg, folytathatom ahol abbamaradt.

Majdnem minden estém azzal telik hogy 9-kor még valamit takarítok vagy mosogatok vagy hasonló. Ami nem lenne gond, ha nem kéne másnap korán kelnem hogy dolgozni menjek… elvileg kéne 7-8 órát aludni de ha akarok fél-egy óra szabadidőt a nap végén hogy ne csavarodjak be, akkor marad úgy 5-6 órám aludni, fáradtan aztán még nehezebb rávennem magam a vég nélküli mosogatásra, takarításra, pakolászásra.

Az egész lakás érintett a kupi-dologban, de magasan viszi a prímet a konyha, ott igazi szélmalomharcot vívok a káosszal.


(Ketten élünk a lakásban, de például a konyha olyan kicsi hogy nem férünk oda ketten takarítani. Persze amíg egyikünk vakarja a konyhát addig a másik se unatkozik, ott a kerti munka, ott a ház többi része stb. Szóval az sajnos nem segít hogy “segítsen” az akivel együtt élek.)


Szóval hogy lehet “fenntartani” a rendet úgy, hogy ne késő estig kelljen gürizni vele minden nap?


máj. 13. 14:57
1 2 3 4
 11/32 Rakott karfiol ***** válasza:

Na és akkor mi lesz a megoldás?

Kaptál pár választ.

Főzni, sütni a hét minden napján?

Én azt gondolom, hogy nem is akarod te ezt megoldani. Olyan, mintha csak panaszkodnál.

Ha reggeltől estig odavagytok, annyit dolgoztok, akkor biztosan jól is kerestek, bizony rendeljetek néha vacsorát, valamint hetente-kéthetente egyszer takarítónő az alapos munkához, napi szinten tartás pedig komolyan nem értem, hogyan lehet több óra.

máj. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Hát a megoldást azt még én is várom, ezért írtam ki a kérdést. :)


Nem főzünk, sütünk minden nap, direkt írtam is hogy tegnap pl 2 napra csináltunk kaját.

Rendelni nem nagyon tudunk, van a környéken 1 db pizzéria ami kiszállít hozzánk, nem igazán szeretjük, másnapra meg abszolút cipőtalp.


Az alapos takarítást megoldjuk, pont a két ilyen alkalom közötti szinten tartás a kérdés.

máj. 14. 07:11
 13/32 Rakott karfiol ***** válasza:
60%

Akkor még minden rendben van, szerintem nem ti vagytok az egyetlenek, akiknél előfordul, hogy szalad a ház. De ha eleve morzsa, meg ragad mindig minden, már az előkészítésnél is lehet gond.

Vagy olyan kaját csinálsz, amihez nyolcvanféle hozzávaló kell.

Írok egy példát hátha segít, bár nem tudom.

Legyen mondjuk sült tarjaszeletek vele sült hagymával,krumplival.

A tarját kiveszed nagy vágódeszkára, ha nincs előszeletelve, felszeleteled, ott a deszkán fűszerezed, majd berakod egy tálba. Deszka elmos, asztal letöröl. 1 perc.

A krumplit a szemetes felett meghámozod, a deszkán felszeleteled, teszed a tepsibe, amit már kikészítettél a tűzhely tetejére. Ezután hagyma szemetes felett megpucul, deszkán felszeletel, megy a krumplira. Fűszerezel. Asztal letöröl. Ráteszed a húst a krumplira, elkezded sütni, húsos tálat, deszkát elmosod. Oda van téve a kaja, ebben volt kétszer a deszka elmosása, egyszer a húsos tál, a kés és két asztaltörlés.

Kész a kaja, szedtek, esztek.

Elmossa a pasi a két tányért, evőeszközöket. Azt annyi. Elrakod a kaját holnapra.

Ha egész nap odavagytok, mégis mi az istent kell állandóan sikálni?

Persze, ha heti 4x rántott húst sütsz, aztán minden lisztes, morzsás meg tojásos, akkor meg is értem.

De azt is te választod.

máj. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Igen, mi választjuk hogy olyan kajákat eszünk amiket szeretünk is, nem olyat amit undorral kell magunkba tömni… most pl pizzát csináltunk, mert szeretjük és 2-3 havonta jól esik. 🤷‍♀️ szóval elég lisztes lett minden.

Panírozni konkrétan soha nem szoktam, egyszer próbáltam, nincs nekem erre több órám. 😅

Leggyakrabban friss zöldségekkel főzünk, azok ugye tudnak csepegni, fröccsenni felvágáskor.

Plusz naponta csinálok zabkását, annak az összetevői is szépen tudnak szóródni.

Már gondolkoztam hogy kéne vennem valami nagy tálcát amit lehet “koszolni” de sehol nem találok ami számomra elérhető bolt, addig marad ez.


Az szintén sok idő mire megszáradnak az elmosogatott edények, addig nem tudok többet mosogatni, így fel tud gyűlni mire elrakodom a tiszta edényeket. (Törölgetéssel soha nem sikerül 1000% szárazzá tenni, penészt meg nem akarok a szekrényekben, csak szárazon rakok el bármit)

máj. 14. 07:46
 15/32 A kérdező kommentje:
Főzés után eleve mire kihűlnek az edények és neki lehet állni elmosni az is idő…
máj. 14. 07:52
 16/32 Rakott karfiol ***** válasza:
39%

Ja, értem. Akkor annyi. Amíg valaki csak panaszkodik, nem pedig a problémára fókuszál, minden megodásra van egy problémája, addig nem is lesz megoldás.

Feleslegesen írtad ezt ki.

máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Hát az nem is megoldás, hogy éljünk 💩 kaján, ne haragudj.

Te írtál feleslegesen.

máj. 14. 08:08
 18/32 anonim ***** válasza:
40%

El kellene engedni sokmindent és priorizálni. En egyedul vagyok.

Sosem fekszem le úgy hogy nincs rendben a konyha. Pakolás, mosogatás, pultok. Kb 3-4 naponta felmosás mert sajnos messy cook vagyok.

Ha csak pici morzsa van akkor úgy hagyom. Erre van egy rongyszőnyegem ami sokst elnyel. Hetente kirazom es havonta mosogep. Igy kevesbe latszik ha csak par morzsa van es nem kell annyit takaritani.

Amugy a takaritas egy teljes hetvegi nap. Hetkoznap a konyhan kivul semmi mast nem szoktam.

Ha szembejon egy foldre dobott koszos ruha akkor elviszem a szennyesig de ennyi.

Porszívó és felmosás lb 2 hetentw. Az ősszképen a szobában és a nappaliban is segít a rongyszőnyeg.

Ha este hazaerek es a reggeli keszulodesbol 3 kifordult polo var a foldon akkor kb 50 szazalekban ugy marad. Inkabb abban a 30 percben tornazom.

Sajnos nalad az sem segit hogy koran kelsz es keson ersz haza.


Amivel szerintem gyokeres valtozast lehetne hozni idoben

- ebed rendeles es nem fozes VAGY mosogatogep. Nekem pl a furdoben van mert csak oda fert es rengeteg idot sporol

- kozelebbi munkahely

- el kell felejteni hetkoznap este a patika rendet. Legyen a cel kethetente

máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Régen rendeltük az ebédet de mivel csak ilyen teletál elérhető, nem volt túl finom, se nem egészséges (úgy értem kb a tésztáik voltak ehetők, de nem akarok mindig azon élni)

Mosogatógép minden álmom, de nem fér el sehova sajnos.

Közelebb nincs munkahely, kis faluban lakunk, onnan kell bejárni a városba. Odahaza max postást keresnek néha éhbérért.

máj. 14. 09:33
 20/32 anonim ***** válasza:
49%

Akkor a legfontosabb dolog lenne beosztani, kinek mi a feladata, mert így általában vagy egy valaki csinálja megszakadásig vagy/és nem lesz megcsinálva.

Nekem egy hét alatt lenne két ember után egy tele mosogatónyi cucc, de ahogy már többen írták, amíg az étel fö, közben el tudod mosogatni, mellesleg ennyi is kb 15 perc normál esetben, nem több.


De az egész kérdés meg a válaszaid csak azt mutatják, hogy hiaba adnak neked bármilyen tanácsot, csak a kifogásokat gyártod, csak mártírkodni akarsz.

máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!