Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet “rendet tartani”...

Hogy lehet “rendet tartani” otthon, munka és egyebek mellett?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom-olvasom hogy csak egyszer kell rendet rakni otthon, utána már csak meg kell tartani.

De erre hogy van energiája annak aki dolgozik is?


Egy hete hétfőn volt némi szabadidőm, patika rendet raktam odahaza. Azóta mindent elkövetek hogy ezt “megtartsam” de már egy hét után el vagyok keseredve és belefáradtam.

Tegnap este például 10-kor hagytam abba a takarítást - nem lettem kész, csak akkor már nem bírtam tovább és otthagytam a francba. Ma hazaérek majd olyan este 7 körül remélhetőleg, folytathatom ahol abbamaradt.

Majdnem minden estém azzal telik hogy 9-kor még valamit takarítok vagy mosogatok vagy hasonló. Ami nem lenne gond, ha nem kéne másnap korán kelnem hogy dolgozni menjek… elvileg kéne 7-8 órát aludni de ha akarok fél-egy óra szabadidőt a nap végén hogy ne csavarodjak be, akkor marad úgy 5-6 órám aludni, fáradtan aztán még nehezebb rávennem magam a vég nélküli mosogatásra, takarításra, pakolászásra.

Az egész lakás érintett a kupi-dologban, de magasan viszi a prímet a konyha, ott igazi szélmalomharcot vívok a káosszal.


(Ketten élünk a lakásban, de például a konyha olyan kicsi hogy nem férünk oda ketten takarítani. Persze amíg egyikünk vakarja a konyhát addig a másik se unatkozik, ott a kerti munka, ott a ház többi része stb. Szóval az sajnos nem segít hogy “segítsen” az akivel együtt élek.)


Szóval hogy lehet “fenntartani” a rendet úgy, hogy ne késő estig kelljen gürizni vele minden nap?


máj. 13. 14:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Leggyakrabban friss zöldségekkel főzünk, azok ugye tudnak csepegni, fröccsenni felvágáskor."


Na ez az, ami nem lehet igaz.

Évek óta CSAK növényi étrenden vagyunk, nekem nagy elöny, hogy az elökészítésnél gyakorlatilag nincs maszatolás, egy nagy vágódeszkán készítem el a zöldségféléket, semmi nem csöpög, maszatol és utána csak ezt az egy deszkát kell letakarítani!

máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

#20

Hogy mosod el a főzéshez használt edényt miközben főzöl? Igyekszem elmosogatni amit lehet, de utána újra tele van.

De eleve nem kizárólag a mosogatàs létezik.

Miért gyártanék kifogàsokat random ismeretlen netes fórumozóknak??


#21

Hát nem tudom, mi is pár éve “plant based” étrenden vagyunk és elég sok minden csöpög és kenődik. Pl egy jó paradicsomszószos étel… vagy mint írtam a zabkása után is takarítani kell..

máj. 14. 16:22
 23/32 A kérdező kommentje:
Most pl összeomlott a közlekedés egy baleset miatt, simán +1 óra lesz hazajutnom, ez is kifogás? (Nem ritka eset)
máj. 14. 17:13
 24/32 anonim ***** válasza:
61%
Jó, akkor fogadd el, hogy a rendtartás lehetetlen dolog, mindennek koszosnak kell lennie, stb - és nem te vagy a hülye
máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ugyan már, dehogy lehetetlen! Hiszen csak a karrierről és a finom egészséges táplálékról kell lemondani és minden jó lesz, el kell menni falusi kisbolti eladónak és túlárazott rendelt menzakaján tengődni, minden más csak kifogás. 😊
máj. 15. 06:40
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

Az elején próbáltam neked rendesen tanácsot adni, de már akkor is fura volt a hozzáállásod. Azóta világos lett, hogy ez nem kérdés amit kiírtál, csak helyet kerestél a panaszkodásra és semmi nem jó neked amit mások tanácsolnak.

Te vagy az aki minden reakciójában kifogásokat gyárt arra, hogy miért is nem lehet megcsinálni azt ami láthatóan mindenki másnak megoldható dolog rajtad kívül.

Ne hisztizz!

Vagy oldd meg, csináld meg, tanácsokat, javaslatokat, ötleteket kaptál hozzá bőven, vagy ne oldd meg! A te dolgod. Csak ne próbáld itt előadni, hogy mások keresik a kifogásokat mikor azokat te gyártod a saját kérdésednél.

máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Kérdést írtam ki, de hamar beláttam hogy normális tanácsot nem igazán fogok kapni.

Valamiért azt hiszed hogy magyarázattal tartozok neked/nektek random fórumozóknak… azóta se értem minek keresnék kifogást, semmit nem kell bizonygatnom. Az hogy finom és normális kajákat akarok enni az NEM kifogás hanem alap igény/szükséglet.

máj. 15. 07:23
 28/32 anonim ***** válasza:
61%
Rengeteg jó tanácsot adtunk. Olvasd el
máj. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Igen, pl hogy dolgozzak közelebb meg rendeljek kaját. Ezek nem kivitelezhetők úgy hogy élhető maradjon a helyzet, ezeknél akkor már jobb a kupi otthon.
máj. 15. 08:10
 30/32 Rakott karfiol ***** válasza:

Mit is szoktak mondani?

Zárt elmék kapuján nem érdemes sokáig kopogtatni.

A kérdező pont ilyen.

Légyszíves, kérdező, tényleg olvasgasd vissza, amiket írtunk.

Mindenki a saját tapasztalat alapján tud egy helyzetre választ írni.

Most komolyan, ha a zabpehely szétszóródik, arra mégis milyen megoldást vársz? Töröld fel, vagy ne egyenesen a zacskóból szórd, vegyél hozzá kis csatos üveget.

Ami még eszembe jutott, hogy Parkinsonos vagy, azért szóródik minden.

Basszus, nem ismerünk.

Kérdezd meg anyukádat, barátnődet, nagymamádat, sógornőt, unokatesót, nagynénit. Vannak a Facebookon is ilyen takarítós, rendrakós csoportok, lépj be.

máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!