Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet “rendet tartani”...

Hogy lehet “rendet tartani” otthon, munka és egyebek mellett?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom-olvasom hogy csak egyszer kell rendet rakni otthon, utána már csak meg kell tartani.

De erre hogy van energiája annak aki dolgozik is?


Egy hete hétfőn volt némi szabadidőm, patika rendet raktam odahaza. Azóta mindent elkövetek hogy ezt “megtartsam” de már egy hét után el vagyok keseredve és belefáradtam.

Tegnap este például 10-kor hagytam abba a takarítást - nem lettem kész, csak akkor már nem bírtam tovább és otthagytam a francba. Ma hazaérek majd olyan este 7 körül remélhetőleg, folytathatom ahol abbamaradt.

Majdnem minden estém azzal telik hogy 9-kor még valamit takarítok vagy mosogatok vagy hasonló. Ami nem lenne gond, ha nem kéne másnap korán kelnem hogy dolgozni menjek… elvileg kéne 7-8 órát aludni de ha akarok fél-egy óra szabadidőt a nap végén hogy ne csavarodjak be, akkor marad úgy 5-6 órám aludni, fáradtan aztán még nehezebb rávennem magam a vég nélküli mosogatásra, takarításra, pakolászásra.

Az egész lakás érintett a kupi-dologban, de magasan viszi a prímet a konyha, ott igazi szélmalomharcot vívok a káosszal.


(Ketten élünk a lakásban, de például a konyha olyan kicsi hogy nem férünk oda ketten takarítani. Persze amíg egyikünk vakarja a konyhát addig a másik se unatkozik, ott a kerti munka, ott a ház többi része stb. Szóval az sajnos nem segít hogy “segítsen” az akivel együtt élek.)


Szóval hogy lehet “fenntartani” a rendet úgy, hogy ne késő estig kelljen gürizni vele minden nap?


máj. 13. 14:57
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Természetesen nem zacskóból öntögetem.

Igen, ezt elfelejtettem hogy kaptam még pár teljesen triviális választ amit alap hogy úgy csinálok eleve.

Anyukám is estig a konyhában van, nagymamám meg egész nap ráér takarítani emiatt ő hamar végez, de nekem ugye dolgoznom kell, nem tudok otthon lenni napközben. Sógornőm tojik a kupira, unokatesóim 12-14 évesek, nem vezetnek háztartàst. Szóval tényleg nincs előttem minta hogy hogy lehet másképp. Azoknál az ismerőseimnél látok folyton szép rendet akik rugalmasan részmunkaidőben dolgoznak, vagy van valaki a háztartásban aki htb.

máj. 15. 08:19
 32/32 anonim ***** válasza:
45%
Három emberre főzök, ha én főzök. Férfi vagyok. Van minden nap egy tiszta konyharuha a vállamon, hogy beletörölhessem a kezem, hogy olajos vagy tojásos kézzel ne fogjak meg fiók-kihúzót, vagy hűtőajtót. A zöldség tisztításhoz kiveszem a szemetest és az felett tisztítom. A tiszta zöldséget megmosni egy kis fém vájlingom van. Zöldséget szeletelni külön tálcám van, azt könnyebb elmosni, mint az egész konyhapultot. Óvatosan végzem a műveleteket, hogy NE csöpögjön le a kőre semmi. Nem kapkodok, nem sietek. Nem száll a liszt, ha panírozok, vagy ha kenyeret sütök. Ha a leves és a második elkészítése 2 óra hossza három főre, akkor az étkezés során nem eszem kaja-kómáig magam. Három fő után 20-25 perc alatt el lehet mosogatni és rendet lehet rakni. Ez a főzés és étkezés idejének a 10-15%-a. Tehát elenyésző az elkészítés idejéhez képest. Igaz folyóvízben mosogatok, tehát pocsékolom a melegvizet. De mindenképpen akkor van befejezve a művelet, ha a konyha és az étkező újra olyan, mint a legelején. A 25 perc romeltakarításban természetesen az abrosz udvaron való kirázása is benne van. Soha nincs kupi utánam.
máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!