Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecet valóban alkalmas...

Az ecet valóban alkalmas ruhák öblítésére? Ha igen mennyit kell használni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt írták már, hogy igen, de az sav!!

Én nem tenném, mert még a gránitot is megmarja, ha nem mossák le.

2010. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, kb fél deci az öblítőtartályba.
2010. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Első: pont azért jó, mert sav. Reakcióba lép a maradék mosószerrel, ami ugye lúg, és közömbösíti (sav-bázis reakció, ha rémlik). Így a ruhán tuti nem marad semmiféle vegyszermaradék.

Én szűk fél decit szoktam az öblítő tartályába tenni, de azt neked kell kikísérletezni, hogy pontosan mennyi kell. Attól függ, hogy mennyire öblíti ki a gép a mosószert. Akkor jó, ha amikor kinyitod a gépet, nem érzel semmilyen szagot, csak ha odahajolsz, akkor egy nagyon minimális ecetszagot. Ez elillan szárítás közben.

2010. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 14. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nincs igazam,de én is használtam egy darabig ecetet öblítőszer helyett.

A ruhák nagyon " durvák " lettek, hogy a bőrünknek inkább az nem volt jó.

Függetlenül attól, hogy tényleg sokat hallani illetve olvasni , hogy az öblítő a mai viágban nem egy túl egészséges dolog.

2010. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!