Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Oblítô helyett ecet?

Oblítô helyett ecet?

Figyelt kérdés
Azt hallottam h oblíto helyett fel dcl ecetet kell onteni az oblíto helyere?Ez igaz?Nme lesz budos ecet szagu a baba ruhai?Akkor minek gyartanak baby oblítoket ha azok sem jok a baba borenek?Nektek milyen tapasztalaitok vannak?Ti is ecetet hasznaltok?32 hetes kismama
2011. okt. 31. 15:54
 1/8 anonim válasza:

Nekem a védőnőm a fehér Coccolino-t ajánlotta majd :). Nem tudom, érdekes dolog ez az ecet.. nem hallottam még róla...


26hkm

2011. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én havonta néhányszor ecettel öblítek. Nem lesznek büdik egyáltalán. Mikor milyen kedvem van úgy öblítek. Bár amikor a kisebb gyerek ruháit mosom többnyire, akkor inkább az ecetet részesítem előnyben, mert ő könnyen ekcémás lesz.

A duriban vásárolt ruhákat keményen ecettel öblítem első alkalommal, akkor majdnem jelzésik töltöm a tartály, akkor az esőztetős öblítésre rakom, azthiszem ez a neve, amikor jobban többször öblít, meg tiszte vízzel is öblít. De még ekkor se büdösek.

2011. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nem lesz büdös a ruha, én kb fél deci ecetet és fél deci vizet teszek a tartályba. Azért jó az ecet, mert kiviszi a mosószermaradványokat a ruhából. Sok helyen olvastam, h puha lesz a ruha tőle, nekem nem lettek puhák, de friss tiszta illatuk lett, és nem fakultak.

A mosható pelusokat mindig ecettel öblítem, a babaruhákat öko öblítővel.

Az öblítők tartósítószert tartalmaznak, plusz mesterséges illatanyagot, ezek allergizálhatnak.

Ha nem akarod az ecetet próbáld meg valamilyen öko öblítőt (ecover, frosch, almavin), ezek növényi alapanyagokból állnak és nincs bennük tartósítószer.

2011. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is teszek ecetet az öblítő vízbe. Nem is lehet érezni egyáltalán és lágyítja a vizet.
2011. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
mikor még pici volt a babám én gabi öblitőt használtam
2011. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ecet azért jó, mert kémiailag közömbösíti a mosóport, így a ruha teljesen vegyszermentes lesz. Ha öblítőt használsz, akkor általában a mosószerből és az öblítőből is marad a ruhán, ami azt jelenti, hogy az ember bőre folyamatosan olyan vegyszerekkel érintkezik, amikkel nem kéne. A babaöblítők is ilyenek sajnos, olvasd el az összetételüket.

A ruha nem lesz ecetszagú, kivéve ha túl sokat öntesz bele. De a száradás során az is elillan. Ilyen esetben a következő alkalommal tegyél kevesebbet.

2011. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem erre használom az ecetet, sőt öblítőt sem. Az öblítők szürkítik a ruhákat, engem vegyészek beszéltek le róla. A mai folyékony mosószereknek olyan kellemes az illata, minek még az öblítő is hozzá. Ha a törülközőket keménynek találod, akkor valamely öblítőből egy nagyon keveset tegyél bele. Nem is hinnéd, milyen parányi mennyiség elég ahhoz, hogy más legyen a tapintásuk. Egyébként a többi ruhaneműhöz szerintem nem kell.
2011. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én az ecettel kávéfőzőt néha mosógépetpucolni szoktam én inkább maradok az öblítőnél mert nincs annál jobb mikor megfürdök és beugrok a puha ágyamba és a friss jóillat vesz körül.
2011. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!