Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyiből hozzátok ki a...

Mennyiből hozzátok ki a karácsonyt a 3 nap alatt (24,25,26) cakkom-pakk?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem íróval.

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de vissza tudok emlékezni arra, amikor még én gyerek voltam. Nem volt az olyan régen.

Mai áron számolva mindig olyan 5-10eFt körüli ajándékot kaptam a szüleimtől. És ez jól is volt így. Soha nem voltam csalódott, hogy nem kaptam laptopot, vagy más több százezres ajándékot. Tudtam, hogy ezek sem ingyen vannak. És lehet, hogy csak neveltetés kérdése, de én a szerényebb ajándékoknak is örültem. Soha nem kértem ezt vagy azt. A meglepetés volt a lényeg és a gesztus. Nem az ajándék.

2010. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én se várom már el, hogy a családtagjaim drága ajándékokkal halmozzanak el. Persze ajándékozzuk egymást, de ilye saját készítésű dolgokat csinálunk, ami sokszor nagyon vicces, és az egész estét végig nevetjük:)

Étel-ital kb. 20.000-re szokott kijönni nálunk.

22L

2010. nov. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Honnan van valakinek felesleges 180.000 Ft-ja karácsonyi banzájt csinálni?? Nem is erről szól ez az ünnep.Az ajándékozást meg köszönjük Amerikának:D ott legalább a Mikulás hordja ki azt isXD
2010. nov. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 melcsiboszi válasza:

Szerintem nem az a kérdés, hogy mennyiből hozzuk ki, hanem hogy mennyit szánunk rá. 20-30000 Ft-ból is lehet nagyon szép karácsonyt varázsolni, finom ételeket, szép ajándékokat, és 180000-ből is lehet nagyon elcs...ni. Nem a pénz a kérdés, hanem az ajándékozó - a háziasszony személyisége, hozzáállása. Ha mindent nagyon nagy szeretettel csinál/ad, és van benne egy kis fantázia és spiritusz, nem kellenek nagy összegek, legalábbis 6 számjegyűek biztos nem...

Az pedig tényleg neveltetés kérdése, hogy a gyerek elkezd-e nyavalyogni, vagy sem, ha nem laptopot kap ajándékba. Mi soha nem kaptunk ilyen nagy értékű dolgokat, de nem is vágytunk rá. Persze volt, hogy mobiltelefont kaptunk, vagy egy szép, értékes könyvet, de ott is a tartalom volt a lényeg, nem az érték. Ha emiatt elkezd hisztizni a gyerek, akkor ott a szülő valamit nagyon nem jól csinált!

Szóval hajrá, háziasszonyok! :-)

Én amúgy néztem már recepteket, nagyjából kitaláltam a karácsonyi menüt, szerintem ajándékokkal együtt kijövünk majd kb. 20-25e forintból.

2010. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A karácsony a szeretet ünnepe.Aki túl anyagias az nem is méltó az ünneplésre.Jó legyen mit enni,de túlköltekezni hitelt felvenni kissé túlzás.Aki elkényezteti gyerekeit majd bánni fogja.Szeretetbe kellene felnőniük,neveléssel-nem mindent megadni nekik.Én attól is boldog vagyok ha együtt a család nemkérek ajándékot csak jóságot,békességet,szeretetet-az ünnepre.Gyerekeimnek értelmes de nem drága ajándékot veszek(1-2e ft),kedvenc ételük elkészítem.Fát nem veszünk mert azért kivágni egy fát hogy pár nap mulva kidobjuk-embertelen dolog.Töves veszünk ünnep után kertünk dísze lesz(már több van)vagy ott műfenyő az is tökéletes a fenyőillatot meg lehet pótolni 1 kis ágat levágni az igazi fenyőből s asztali díszt készíteni.S boldoggá tesz hogy segíthetek étellel feleslegessé vált játékkal,ruhával 1-2 ismerős gyermeknek akik nemkapnak ajándékot mert szegények,vagy szülei alkoholisták.Boldogabbá teszem a karácsonyukat-ez jobb érzés nekem mintha bármilyen drága ajándékot kapnák.Bár minden család megtenné ezt 1-2 ismerős-ismeretlen gyerekkel,akkor nem nélkülözne sok gyermek még karácsonykor is.
2010. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
én még csak 17 vagyok de csak nekem került eddig 400ezerbe az ajándékom. megkaptam egy samsung full hd-s tvt és egy ulravékony szintén samsung laptopot. jobbat nem is kivánhatnék. MINDEZ MATEK 2ESÉÉÉRT :P de én évente 100ba kerülök maxm (most kicsit több). mert teló, ruha meg minden s*art szeretek vásárolni. de azt tudom hogy anyumék sokat vásárolnak mert ilyenkor 3 nagy bevásárlókosárral megyünk a Corába/Tesco-ba
2010. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Csak az én ajándékom került olyan 70ezerbe mert nintendo dsi xl meg játék hozzá meg tok meg ruha meg pénz meg parfüm szóval ennyi hát igen...xD12 éves lány:)
2010. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!