Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Erdő mellett lakom! Érdekelne...

Erdő mellett lakom! Érdekelne hogyha kimegyek az erdőre és olyan fákat szedek össze ami már ki van dölve (nem én vágtam ki előző nap:D), elszáradt, és már nem él, azt hazahozhatom annélkül hogy megbüntessenek érte? Vagy engedélyt kell kérni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 10:12
 1/6 cefreng válasza:
39%
Mért büntetnének meg.Ez nem fakivágás csak a szemét összeszedése.
2010. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Elvileg törvényellenes, nem szabad összeszedni(az előző nap kivágott):) fákat, és ugye kivágni se.

Engedélyt kérhetnél rá, hogy kivághasd a már nem élő kiszáradt fákat, de 1. lesz vagy egy év mire engedélyt kapsz

2. nagyon nagyon rászorulónak kell lenned,hogy kapj egyáltalán engedélyt rá

Nálunk erdőtakarítás néven egy évben párszor van olyan,hogy aki akar bemehet és összegyűjthet csomó fát,amit kijelöltek az erdészek.

De igazából ha erdő mellett laksz,akkor tudod,hogy mikor járnak arra erdészek, tehát szedd össze,nem hiszem,hogy valaki is észrevenné,ha meg igen,akkor okosan kell magyarázkodni.

2010. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy állami erdő, vagy magántulajdon.

De korlátlanul még az államiból sem viheted.

[link]

[link]

2010. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sztem mondjuk rőzsét, kisebb ágakat gyűjteni nem olyan egetrengető dolog, persze, kell a humusz talajnak, de csak nem vágnak meg több100ezerre...
2010. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az önkormányzaton.Felénk ez ugy megy hogy vannak olyanok amiket jeölnek egy módon, ahoz kell engedély, meg van olyan amit máskép jelölnek azt bárki engedély nélkül elviheti.

Szerintem inkább fuss egy kört, nehogy bünti legyen.

2010. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ó, sokan kaptak már így bírságot! Én azt javaslom, kérdezz rá a kerületvezető erdésznél, vagy az erdőfelügyelőnél (megbüntetni úgyis ő fog, ha engedély nélkül csinálod).
2010. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!