Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hiába tisztítom ki a fürdőkáda...

Hiába tisztítom ki a fürdőkádat, maradnak benne ilyen halványbarna foltok. Szerintem víztől lehet. Próbáltam már cif surolóval is, de az sem az igazi. Mitől lesz szép csillogó? Mivel próbáljam meg tiszítani? Házi praktikák is érdekelnének.

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a lidlis w5 vízkőoldót használom.Nem durva mint a sósav, és nagyon hatékony.De a sima vízkőoldó is nagyszerű.
2009. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Cillit Bang-et használok. Jó illatú, mégis erős, és fertőtlenít is.
2009. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mosd át vizkő oldoval nekem az vált be
2009. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%
én a bref kék szinü wc gélel takaritom a kádat.eltüntet minden foltot szineződést.
2009. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha csillogó fürdőkádat szeretnél használj háztartási sósavat. Minden boltban van ilyen és olcsó is. Én spricnis üvegbe töltöttem és úgy adagolom a kádra. Dörzsis-szivacssal áttörlöm, persze gumikesztyűben. Nálunk nagyon vasas a víz, ezért elég jól megfogja a kádat. De ez a módszer nagyon szép csillogóvá teszi. Vigyázz szúrós szagú a kémiai reakció miatt, nameg amúgy is. Ne nagyon lélegezd be! Sok sikert...


~üdv~

2009. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Huha, a sósav nem tette tönkre a kádat? Nekünk egy kék kádunk van nem is tudom milyen anyagból, olyan műanyag és fém is lehet benne. Szerintem az ilyenről leszedi a festéket is, nem?


A barna (vagy vörös) lerakódás a víz vastartalmától van (vagyis inkább roszda), ami töbnyire falvakban jön elő, ahol többet pang a víz és a kisebb fogyazstásban nem oszlik el a rozsda. Nagyon egészségtelen, megfoghatja a ruhát a mosógépben, mindent összefog (kád, Wc, stb) és teljesen csak egy nagyon drága víztisztítóval oldható meg.


Addigis marad a surolás. Én legutóbb a Metróban vettem próbaként egy falkon citromsavas környezetkímélő vízkőoldót és ugyan jó sokat kellett használni belőle és sokat surolni, de használt! Csak 200 ft volt, így megérte.

2009. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a zománcos fürdőkádat nem teszi tönkre a sósav, viszont csak pár percig van rajta az anyag, nem is lenne ideje szétmarni. Én már évek óta így csinálom. Semmi baja a kádunknak, viszont csak úgy csillog a víz benne mikor használjuk. Szép lesz tőle nagyon. :)
2009. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!