Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan, vagy mivel tudom a...

Hogyan, vagy mivel tudom a zuhanyfüggönyről eltávolítani a vízkövet?

Figyelt kérdés
Lenne valami tippetek? Ha mondjuk berakom a mosógépbe 40°C-on, és adok hozzá ecetet és úgy mosom ki, akkor lejön róla szerintetek? (Vagy tönkremegy a zuhanyfüggöny is?) Apró kis vízcseppek alakjában látszik a vízkő a zuhanyfüggönyön. Még nem olyan régi, nem akarok újat venni.
2011. febr. 7. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én be szoktam tenni a mosógépbe. Kibírja.

Gondolom ha ecettel teszed be akkor vízkőtelenedik is. Egy kis domestos sem árt neki, már ha nem színes.

2011. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen. :) Színes függöny, úgyhogy Domestosból legfeljebb majd csak egy kicsit rakok, ki tudja, mi történne vele. Amúgy csak amiatt aggódtam, hogy alacsony hőfokon is lejön-e róla a vízkő. Mert ha melegebbre állítom, mondjuk 60°C-ra, félek, hogy megolvad a zuhanyfüggöny, vagy valami. Na, akkor majd kipróbálom a mosógépet. Köszi a tippet. :)
2011. febr. 7. 12:07
 3/7 anonim válasza:
ecetes víz
2011. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha simán a vízkövet akarod leszedni, akkor egyszerűen áztasd be egy ecetes vizes lavórba, mivel az ecet reakcióba lép a vízkővel, teljesen el fogja tüntetni. Néhányszor forgasd át, hogy mindenhol érje az ecet, ezért nem érdemes szerintem bekapcsolni a mosógépet, sokkal környezetbarátabb ez a megoldás. Na meg olcsóbb :)
2011. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi nektek is. :) 3x2 m-es a függöny, szóval a lavór nem ideális erre a célra, sehogy sem férne bele, de majd engedek vizet a kádba. :)

Köszi a tippet mégegyszer, akkor marad az ecet. :)

2011. febr. 7. 12:48
 6/7 anonim válasza:

"amúgy csak amiatt aggódtam, hogy alacsony hőfokon is lejön-e róla a vízkő."


A vízkő feloldása (gyakorlatilag) nem hőmérséklet kérdése, csak sav kell hozzá. Bár a magasabb hőmérséklet fokoz bizonyos kémiai reakciókat, de ebben az esetben ennek nincs gyakorlati jelentősége.

2011. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. febr. 7. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!