Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kezdő varró vagyok. Miből...

Kezdő varró vagyok. Miből adódik, hogy az alsó szál gubancolódik?

Figyelt kérdés

nem jól csévéltem föl?

a fölső szálat kéne jobban feszitenem?

valamit a talpon állitsak?


mi lehet a gond?


2011. febr. 8. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb ok, hogy a felső szál nem elég feszes. Próbáld azt feszíteni.
2011. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, mindjárt próbálkozom vele.


arra is gondoltam, hogy esetleg rosszul csináltam a csévélést. nincs használatim, ezért úgy csináltam, ahogy épp sikerült. tehát:amire az alsó szál kerül azt föltettem a tartóra, amit csévéléskor teker a gép. a cérnát pedig csak a kezemmel vezetve föl-le mozgatva tartottam, hogy egyenletesen oszoljon el. vagy a cérnát amiről csévélek azt is valahova a gépre kellett volna raknom? nem találtam neki helyet, ezért csináltam igy.

2011. febr. 8. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
A csévélés nagyon fontos folyamat, ha rosszul csinálod valóban gubancolódik a szál és megkeseríti az amúgy örömteli alkotást! Próbáld megkeresni akár neten, ha nincs kéznél a varrógép használati útmutatóját. Biztosan lehet orsózni a gépen! Nézz utána! Sok sikert!
2011. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aha, lehet a csévélést szúrtad el...túl laza lett valszeg.

Gondolom a csévélő a gép tetején jobb oldalt van... akkor pillants a gép tetején a bal oldalra, nincs vmi kis lapos csavar-szerű akármi, amibe beakaszthatod a cérnát? huh, ez így de nehéz...:-(

2011. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy próbálsz segiteni. azt hiszem az lesz, hogy gyorstalpalót veszek egy rutinosabb valakitől. de még előtte áttanulmányozom a gépet, ahogy irtad.
2011. febr. 10. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a cérnát ott kell hagyni, ahol varrásnál is van, csak át kell fűzni egy szorítós részen. Lehet a felső és alsó szálat is lazítani-szorítani. A talpon szerintem nem kell állítani. Hát én volt, hogy kézzel tekertem és úgy is jó volt. Inkább csavargatni kellene, ha a felső laza, alul lesz hurok, mert lehúzza nagyon az alsó szál. Próbavarrásokat csinálj.
2011. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!