Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért jó öblítőt használni?

Miért jó öblítőt használni?

Figyelt kérdés
Én nem használom, és nem is látom szükségét, de nem is tudom, miért kéne. Puhábbak a ruhák, illatosabbak, vagy a mosószert mossa ki?
2011. febr. 19. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A mosószert öblítéskor nem az öblítő mossa ki, hanem a víz. Öblíteni meg akkor is szoktál, ha nem használsz öblítőt. Kivéve esetleg ha kézzel mosol vagy elképesztően régi mosógépet használsz vagy nagyon speciálisan programozod be a géped.

Igen, az öblítő fő előnye, hogy puhább és kellemes illatú lesz tőle a ruha, de ez nagyon függ az öblítő minőségétől. Ráadásul vannak olyan öblítők, amelyek kifejezetten ártanak a ruhának. Bennehagynak olyan anyagokat, amelyek nem irritálhatják a bőrt.

Sokan ezért nem is használnak öblítőt, meg azért sem mert pénzbe kerül. Én használok, és elégedett vagyok is vele. de kizárólag egyetlen márkát.

2011. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Soha nem használok öblítőt. Eldugítja a mosógépet, a ruhák pedig merevek lesznek tőle. Főleg a törülközők nem lesznek nedvszívók. Ecetet használok helyette. Nem szeretem az illatokat sem. Főleg,ha a ruhán más illat van,mint a többi kozmetikumoké.
2011. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha elfogy az öblítőm, ecetet fogok kipróbálni, olcsóbb és nem irritál, ha csak mosószert használok, érezhetően kemények még a puha pamut kisruhák is.
2011. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Illatosabbak, meg valami fura tapintású bevonat képződik a ruhákon. Én személy szerint nem szeretem, olyan műanyag érzés, na meg amúgy is ekcémás vagyok, nincs szükségem arra, hogy még pluszban egész nap vegyszerekkel érintkezzen a bőröm.

Régebben ecettel öblítettem, de most olyan helyen lakunk, ahol nem kemény a víz, itt néha rakok csak egy nagyon minimálisat az öblítő helyére, de inkább csak sima vízzel öblítem.

2011. febr. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A kötött pulcsik szerintem öblitövel sokkal puhábbak.
2011. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A babám plüssrugdalózói öblítő nélkül nagyon érdesek, kemények. Nála babaöblítőt használok.

Én pedig szeretem, ha illatosak a ruhák mikor felveszem, de csak kevés öblítőt használok.

2011. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert illatosak maradnak a ruhák szárítás után, de én nem használok mert rendkívül környezetszennyező, mint a mosóporok, és más tisztítószerek is. Helyette ecet, és egy kis illóolaj.
2011. febr. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is elhagytam egy ideje az öblítőt, és ecetet sem használok, csak a törcsiknél.

Én konkrétan azért nem használok öblítőt, mert imádom a mandulatejes tomi illatát, így nem szeretném elrontani.. :)

2011. febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon volt még olyan mosásom, ahol nem tettem öblítőt. egyszerűen szeretem, ha van illata a ruhának, az sem zavar ha épp erős.


egyszer, amikor lábtörlőket, rongyokat mostam kipróbáltam az ecetet. büdös lett tőle az összes cucc, amikor száradtak, a szobában terjengett az ecetszag, valamint száradás után is benne maradt egy kicsit.


nekem mondhat akárki akármit, öblítő nélkül nem mosok :D sajnos van egy olyan betegségem, ami helyett az allergia is megváltás volna, de nem vagyok egy tápos gyerek, sosem volt semmi hasonló problémám.

2011. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!