Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecetet a mosószerhez, vagy az...

Ecetet a mosószerhez, vagy az öblítőhöz szoktad tenni?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni, itt már olvastam többször is, hogy ajánlják. Sokszor olyan nem jó szagú a ruha, amikor kiszedem a gépből, pedig azonnal kiveszem mindig és az ajtaját is nyitva hagyom, szóval nem poshad be elméletileg, de gyakorlatilag van valami, számomra nem kellemes szaga a ruháknak. Száradás után már nincs, de akkor is jó lenne valami praktika.
2011. febr. 25. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Az öblítő helyett. A mosószerrel nem szabad, hogy érintkezzen, mert reakcióba lép vele, és annak a végeredménye sima víz.

(egyébként ezért is jó, mert a mosószermaradványokat átalakítja vízzé, ami nem allergizál)

2011. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2011. febr. 25. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Mesélj az eredményről!
2011. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az 1-től még kérdezném, ha visszanézne, hogy tényleg nem lesz ecet szagú a ruha?
2011. febr. 25. 20:47
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
én nem használok!!! az ismerőseim azt mondák ha sokat használom az ecetet ne lepődjek meg a dobrozsdásodáson!!!! még tisztítani is úgy szoktam üresen trisó 90 fok
2011. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Évek óta ecetet használok az öblítéshez. Egy mákszemnyi rozsda sincs a dobon, pedig minden nap mosok. (6 felnőtt, ebből 2 olyan helyen dolgozik, ahol fokozottan koszolódik a ruha, plussz falun lakunk, a kertben zöldséges, gyümölcsös, úgyhogy még szabadidőnkben is koszoljuk a ruhákat)

A mosáshoz a mosószer egy részét mosószódával helyettesítem (nálunk nagyon kemény a víz, vízlágyítót nem használok, a mosószóda lágyítja is a vizet amellett, hogy jól tisztít)

Nem lesz ecetszagú a ruha, akkor sem, ha csak ecettel öblítesz (vannak ruhák, amikhez nem teszek öblítőt, hogy ne legyen illatuk) (a mosószódás mosás ebben is jó, illatmentes lesz a ruha, ha csak ezzel mosod)

Ha szeretnél illatot, tehetsz hozzá illóolajat, vagy öblítőt.

A mosógépet sem kell tisztítani, vagy vízkőoldózni (megoldja mosás közben a mosószóda és az ecet)

Jóval puhábbak a ruhák, mint amikor csak mosószerrel és öblítővel mostam.

Ezen kívül az ecet élénkíti és fixálja a ruhák színét (ruhafestéskor is ezt használják színfixáláshoz)

2011. febr. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Azt olvastam, hogy azért nem jó, ha a mosószer mellé használod az ecetet, mert a mosószerek lúgosak, az ecet meg sav, és közömbösítik egymást.

Viszont pont ezért jó az öblítéshez.

Nekünk bőrgyógyász ajánlotta (jobban mondva apukámnak ajánlotta, mert allergiás lett az öblítőre, csak aztán átvettem én is ezt a módszert anyutól), hogy folyékony mosószerrel mossunk, és ecettel öblítsünk.

2011. febr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Így van, az előzővel teljesen egyetértek.


Egy vegyész, aki tisztítószereket gyártó cégnél (is) dolgozott.

2011. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Első vagyok. Az nem igaz, hogy semmilyen esetben sem lesz ecetszagú a ruha.

Először ki kell tapasztalni, hogy mennyi ecetet kell használni. Ez függ attól, milyen a mosógéped, mennyire öblíti ki a ruhákat, milyen és mennyi mosószert használsz, valamint hogy mennyire kemény a víz.

Valószínűleg elsőre nem fogod eltalálni és lesz néhány ecetszagú mosásod. De száradás utánra az is elillan.

Ha meg már kitapasztaltad, mennyi ecet kell, onnantól nem lesznek ecetszagúak a ruhák.


Egyébként én a szekrényt a parfümömmel illatosítom, innentől mindegy, milyen szaga volt a ruháknak előtte :)

2011. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Én egy kiürült, kimosott öblítős flakonban tartom az ecetet, abból teszek egy kupakkal az öblítőtartályba.
2011. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!