Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecetet a mosószerhez, vagy az...

Ecetet a mosószerhez, vagy az öblítőhöz szoktad tenni?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni, itt már olvastam többször is, hogy ajánlják. Sokszor olyan nem jó szagú a ruha, amikor kiszedem a gépből, pedig azonnal kiveszem mindig és az ajtaját is nyitva hagyom, szóval nem poshad be elméletileg, de gyakorlatilag van valami, számomra nem kellemes szaga a ruháknak. Száradás után már nincs, de akkor is jó lenne valami praktika.
2011. febr. 25. 16:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Majd megírom milyen lett!!!
2011. febr. 26. 20:14
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem érződik az ecet szaga, kicsit hiányzik az öblítő, mert eléggé kemények lettek így a ruhák és kicsit nyűrödtebbek is, ezáltal.
2011. febr. 27. 11:22
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem érződik az ecet szaga:

ez azt jelenti, hogy eltaláltad az arányt. Ez jó.


Kemény maradt a ruha:

ha ezt a megoldást választod, a továbbiakban is így lesz. Van olyan probléma, amit megold az ecet, mást nem. Nem erre a célra találták ki, hanem étkezésre. Más kérdés, hogy mint tömény sav, tisztításra is használható, csak számolni kell a korlátaival.


Én inkább jó minőségű mosószert és öblítőt használok. A ruhák meg ettől tiszták, puhák, és az illatuk is jó.

2011. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

"Nem érződik az ecet szaga:

ez azt jelenti, hogy eltaláltad az arányt."

Akkor sem érződik, ha kevés ecetet tettél bele.

"Kemény maradt a ruha:" Nem tettél elég ecetet az öblítőhöz, ergó nem találtad el a jó arányt.

"Én inkább jó minőségű mosószert és öblítőt használok. A ruhák meg ettől tiszták, puhák, és az illatuk is jó."

A bőröd meg allergiás és ekcémás.

Ami pedig neked jó illat, másnak esetleg túl szagos.

Hogy a környezetszennyezésről már ne is beszéljünk.

2011. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igazán nekem ugye, eleve azzal a poshadt szaggal volt bajom, azért íródott ki a kérdés, azért meg (szerintem) a gépben lerakódott öblítő, mosószer a felelős. Olyan barna trutyi jön időnként az vízzel, gondolom a szerves anyagban megtelepednek ezek-azok. De átmosással nem jön ki, oda meg nem lehet férni, ahol ezek vannak.

Időnként használom az ecetet is, ennyi.

2011. febr. 28. 13:50
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

"A bőröd meg allergiás és ekcémás."

Ez feltételezés. Miből gondolod, hogy így van?

"Ami pedig neked jó illat, másnak esetleg túl szagos."

Ez igaz. Esetleg igen, esetleg nem. Mindenesetre a kérdező a poshadt szagra panaszkodott, nem az öblítő illatára.

"Hogy a környezetszennyezésről már ne is beszéljünk."

Én szoktam beszélni a környezetszennyezésről. Ha téged nem érdekel, ne beszélj róla, de másnak miért tiltod meg?


Többek között a fentiek miatt használok minőségi termékeket. Neked erről nem kell tudnod. Maradj meg nyugodtan a hitedben, hogy amiről nem tudsz, az nincs. A kérdezőnek viszont érdekes lehet, hogy a problémájára van jobb megoldás. Ha hasznosnak találja, megfogadja és utánajár. Ha nem, nem. Erről szól ez az oldal. Persze kötözködnöd is szabad, csak számolj vele, hogy visszakapod.

2011. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

"Olyan barna trutyi jön időnként az vízzel..."

Nekünk is volt ilyen problémánk, és kiderült, hogy tönkrement a gépben a dob tengelyén lévő tömítő szimering, ezért átengedte a vizet a csapágyakhoz, ahol a dob tengely, és a csapágyak el kezdtek rozsdásodni, és ez a rozsdás lötyi aztán visszaszivárgott a hibás tömítésen keresztül a mosótérbe, és ettől volt barnás a kifolyó víz, és olyan büdi a ruha. A fehér ruhák sem voltak igazán hófehérek, de érdekes módon viszonylag tiszták lettek...

2013. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!