Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legjobb fehérítő?...

Melyik a legjobb fehérítő? Vannak fehér ruháim, de már jobban hasonlítanak a szürkéhez. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Ecetet teszek az adagolóba,, nekem bevált.
2009. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Domesztost is használtam már fehérítésre! Ugyanolyan kiváló, mint a hipó. Egy lavorba hideg vizet teszek. Beleáztatom a száraz ruhákat. Csak annyi vizet hagyok a lavorban, amennyi éppenhogy ellepi a ruhákat, a felesleget leöntöm róla. Kiveszem a ruhákat, majd a lavorba Domesztoszt öntök - nem sajnálom. Jól összekeverem, utána visszateszem a vizes ruhákat a lavorba. Többször jól átgyúrom, hogy a Domesztos mindehol beivódjon. Fél órai - egy órai áztatás után amikor úgy látom, hogy szép fehérek lettek a ruhák, utána teszem a mosógépbe rendes mosásra. Kicsit macerás, de időnként meg kell csinálni, ha a szürkeségtől meg akarunk szabadulni. Amit eddig olvastam, mind jó módszer, egyéni dolog, ki hogyan szokta csinálni. De arra mindenképpen számolni kell, hogy a rendszeres fehérítés mindig roncsolja a ruha szövetét, ami azt jelenti, hogy idővel kilyukadnak a ruhák, és el lehet dobni. És úgy tudom, hogy mindenféle hipó származék a meleg vízben nagyon hamar elbomlik, nincs hatása, ezért kell hideg vizet használni fehérítéskor.
2009. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ecetet még sohasem használtam, nem marad utána ecetszagú a ruha?
2009. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó téma! Nekem is gondjaim vannak, használom a folyékony mosószer mellé a fehér Wanish-t, de nem sok eredménnyel. Próbáltam, hogy fehér domestosban áztattam elő a mosás előtt, egyszeri eredménnyel. :( De az is lehet, hogy van benne valami, hogy nálunk kemény a víz, és a ruhára is jut vízkő. De a cloroxot kipróbálom ezek után.....
2009. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
91%
Egyetértek az előző válaszadókkal, a Clorox, sima hipo, Domestos jó fehérítők, én a fehér ruhákon folttisztításra használom, azonban a megelőzés a legjobb. Én a fehér cuccokat elkülönítve mosom, ezért soha nem szürkülnek be. A fehér pólók, fehérneműk mind hófehérek több év után is.
2009. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a cloroxot a mosógépem fehérítő részébe öntöm.Akinek ilyen nincs az szerintem a mosópor helyére mehet, de akkor a port a ruhára rakd!
2009. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
11%
A clorox, a hypo,és a vanis oxi...,ezek mind klor és foszfát alapú fehérítőszerek, amelyekkel a környezetemet és saját magamat is szennyezem. Mi találtunk egy olyan fehérítő szert, amely teljesen környezetbarát,és tökéletesen fehérít és a színes ruháknak a színét sem bántja sőt inkább élénkíti a színeket.Ha érdekel,hogy mi ez nagyon szívesen tudok segíteni írjon erre a címre: plo@t-online.hu / kimutatott tény ,hogy a rákos megbetegedések kiváltó oka a klor és a foszfát alapú vegyszerek használata!!!/
2009. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én egy lavór meleg,de nem forró vízbe beleöntök egy kis domestost és egy kis mosószert.Ebbe teszem a fehér ruhákat és hagyom egy órát ázni.Utána kiszedem, kicsavarom és úgy be a gépbe.A mosószerhez öntök egy kis domestost a gépbe is.60 fokon mosom.Így bármilyen régi foltot és elszíneződést ki tudok mosni.Nekem nagyon bevált.
2009. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Korábban már írtam. Kipróbáltam a Cloroxot, semmi! Kb annyit ér, mint a domestos. :(((
2009. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az ecetet én sem használtam még, de kipróbálnám.Nem marad ecetszagú a ruha?Végül is mindegy, de legalább tiszta! :)))
2009. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!