Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van a hatásában különbség a...

Van a hatásában különbség a Domestos és a hipó között?

Figyelt kérdés
Pl felmosáshoz, takarításhoz, fehérítéshez használva?
2011. ápr. 3. 22:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Na ez egy jó kérdés. De én a domestos-ra esküszök! Sűrűbb, jobb az illata. És a kezdetektől ezt használom. Igaz, drágább mint a hipo.
2011. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

a felhasználási lehetőségek mások. a domit több helyre tudod használni, mivel sűrűbb. na meg jobb a marketingje. :D

el tudom képzelni: ülnek a marketingesek az asztal felett: gyerekek, adjuk el a hipót más néven, kicsit sűrűbb állaggal, és hitessük el az emberekkel, hogy annál 100x jobb. és tényleg bekajálta a nép. :D


mondjuk a hipó tök jó mosogatáshoz, felmosáshoz. a domi meg jobb a budihoz és a fürdőhöz.

2011. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó!

Te mit szoktál hipo-val felmosni? (Laminált padló, járólap??) Én nem merem... Bár ha ugyanaz mint a domestos.... Azzal is csak nagy nehezen merek felmosni, mert eddig a padlóápolókhoz, felmosószerekhez voltam szokva. Reklámok miatt gondolom. De a kisfiam miatt már a higéniára is figyelnem kell, így szerintem az Ajax már kevés...

2011. ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

hipóval általában a követ szoktam felmosni. a szobát nagyon ritkán, ellenben minden nap porszívózok.

a lamira a legjobb az erre való szer, a vízbe tehetsz némi hipót is, ha a helyzet megkívánja.

2011. ápr. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

A hatóanyaga valóban ugyan az mindkettőnek: nátrium-hipoklorit.

De míg a hipó csak ennek ezt tartalmazza (vizes oldatban persze), addig a másikban vannak még egyéb adalékok is: felületaktív anyagok (mosó, tisztító szerek), sűrítő, illat anyagok, stb.

Szóval a Domestosnak erősebb a mechanikai tisztító hatása, míg a hipó inkább csak fertőtlenít. Persze, ahol nincsen erős szennyeződés, oda jó a hipó is. Pl felmosáshoz.

Nyugodtan lehet használni vízzel hígítva padlókhoz. Bírom az ilyen téves sztereotípiákat a veszélyesebbnek mondott szerekkel kapcsolatban. Pl sokan azt hiszik, ha hipóba, vagy mondjuk háztartási sósavba hígítatlanul belemártják egy másodpercre a kisujjukat, az azonnal füstölögve és sistergés közben megsemmisül.

Biztos nem tesz jót a bőrnek, de belenyúlsz, lemosod, az ég világon semmi bajod nem lesz tőle.


Egy vegyész, aki Magyarország egyik legnagyobb tisztítószereket gyártó cégénél is dolgozott.

2011. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

mondjuk láttam én már olyan lányt, akinek szétmarta a domi a kezét. puszta kézzel sikált egész nap. ez nem csoda.

a legjobb az ilyeneket gumikesztyűben használni.


egyébként ha összeöntöd a hipót valami olcsó mosogatószerrel, akkor hasonló állaga lesz mint a dominak, és a hatása is jó.

2011. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
1%
Azért mert valaki vegyész és ért bizonyos dolgokhoz nem kéne leherótozni másokat. Én se vagyok egy ostoba buta liba, jogásznak tanulok, két év múlva végzek. Csak egyszerűen félek, hogy tönkreteszem azt amim már van, mert nem esne jól, ha lemarnám a színét a laminált padlómnak és cseréltethetném. ezért mertem kérdezni. ettől már valaki ostoba? az a gáz, ha valaki úgy állít dolgokat, hogy f*ngja sincs róla, mégis kiáll az igaza mellett, nem az ha valamit nem tudsz és kérdezed....
2011. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Fehérítéshez inkább Clorox-ot használj, szerintem sokkal hatásosabb.
2011. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én amikor lamináltunk volt felmostam azt is hipós vízzel, és semmi baja nem lett.
2011. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Valójában azért kérdeztem, mert hipóban áztattam egy törülközőt, és sokkal hamarabb fehér lett, és nem lett olyan büdös, mint a domestostól szokott. Lehet, hogy csak nekem büdösebb a domestos. És amúgy nekem is marta már fel a bőrömet a dom., azóta csak kesztyűben takarítok. :) Köszönöm a válaszokat! Ha valakinek van még tapasztalata, melyik mire jobb, írja még meg! Köszi!
2011. ápr. 4. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!