Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépet szeretnék...

Mosogatógépet szeretnék venni. Mit nézzek, mit tudjon, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Max. 105ezer a keret. Nem a leggagyibbat szeretném megvenni. De mivel a családban senkinek nincs, így nem értek hozzá. Az újságokban olyan sokminden mellé van írva, mint pl eco meg ilyesmi, fogalmam nincs mit jelentenek. Előre is köszönöm a segítséget.
2011. máj. 8. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

az eco szó gondolom gazdaságosat jelent, érdemes energiatakarékosat választani,akkor nem fogyaszt annyi vizet, áramot

szerintem ennyi pénzből kitelik egy rendes mosogatógép, az lenne a legegyszerűbb, ha az üzletben az eladótól kérnél segítséget, ő biztosan ért hozzá

vagy ha kinézel egy típust, írd be keresőbe, biztos találsz fórum hozzászólásokat róla

2011. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annak idején a mosogatógépemet nem én választottam, szóval nem tudom, h pontosan milyen adatok a kecsegtetőek. Csak annyit tudok mondani, h az enyémen volt eco program, viszon az csak majdnem tiszta edényeket tudott mosni. A koszos tányérokhoz, lábasokhoz mindig a keményebb programot kellett használnom. Így az áramot is ette. Nagyon megutáltam, mert nem is mindig mosta el és vagy újra kellett csinálni a programot vagy kézzel elmosni. Én azóta túladtam rajta. Pedig a miénk is jobb fajta volt, forintba átszámolva kb. 150-170 ezer.
2011. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ennyiből simán kapsz jót

hányan lennétek rá???

2011. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eco elvileg azt jelenti, hogy alacsony hőmérsékleten mosogat, viszont tovább tart a mosogatás.

Azonban ennek semmi értelme, mert egy koszosabb edényt minimum 50 fokon kell mosnod, hogy tiszta legyen. Szóval az inkább marketingfogás, főleg hogy egyébként minden gépen van 30 fokos opció.

Ami fontos: ha van helyed, 12 terítékeset vegyél. Mi öten vagyunk, naponta megtelik. Ha kevesebben vagytok/kevesebbet főztök, akkor max. csak kétnaponta, de ez nem gond. A mosogatógép ugyanis a régi rászáradt szennyeződést is lemossa.

Mindamellett fontos, hogy legyen benne félprogram, valószínűleg nem fogod használni, de ha mégis kéne valamire, akkor jó ha van.

A használatakor az a lényeg, hogy megfelelően kell belepakolni. Nézd meg, honnan jön a víz, úgy kell belerakni az edényeket, hogy beférjen közéjük a vízsugár, különben tényleg rajta hagyja a koszt. Mivel nincs keze, hogy odatartsa őket a vízhez :D

Nekünk Bosch van, egy teljesen alap gép, és bevált. Az, hogy millió programja legyen, nem igazán fontos szerintem. A napi mosogatást úgyis ilyen 50-60 fokon fogod végezni. Esetleg ha sok vendéged volt és a poharakat mosnád csak el, akkor azt elég alacsony hőfokon, de abból meg nem nagyon lesz annyi, hogy megtöltse a gépet. Ja és az alacsony hőfokon mosogatás akkor is takarékosabb, ha nincs ráírva, hogy eco :)

Másra nem hinném, hogy nagyon swzükség lenne, a miénken még van asszem 75 meg 90 fokos. De igazából eddig minden lejött 50 fokon, kivéve az odaégett rizst, azzal valamiért nem bír, de ez talán megbocsátható.

Talán tűzhelyrács mosására lehet jó, de valójában azt is bele lehet tenni a napi mosásba, főleg ha rendszeresen tisztítod :)

2011. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat akitől az érkezett :D
2011. máj. 8. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!