Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Konyha takarítási tippek?

Konyha takarítási tippek?

Figyelt kérdés

Utálom és húzom halasztom.A csempéim ragadnak,a munkalap alig látható úgy tele van pakolva.A konyhaszekrény se mostam le már x hónapja pedig új.

Tudnál motiválni mivel tisztítsam?


2011. jún. 25. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyszerre akard megcsinálni, hanem csak egy-egy részt elöször, minden héten egyszer tarts egy komolyabb takaritást.

Ha rendben van, akkor meg minden este töröld le a tüzhelyet, ha a csempére felfröccsen valami, akkor azonnal töröld le, stb. - ne hagyd még egyszer ennyire bekoszolódni.

A munkalapról pakolj el mindent, az nem raktár.

2011. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A tüzhely és a sütö tiszta.

A konyhaszekrényt mivel töröljem át?

2011. jún. 25. 08:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami ragad és zsíros, azt mosogatószerrel, ha nem viszi le, akkor Domestosszal csináld. De a mosogatószer majdnem mindent levisz, persze hagyni kell rajta állni. Csempén, munkalapon is.

Én azt javaslom, hogy csináld meg most egy nagy levegővel, pakolj el mindent a helyére, aztán a kint lévő holmikat, amik akadályozhatnak a takarításban (pl. csempe elé fellógatott főzőkanalak), szintén tedd el valami szatyorba vagy kosárba. Aztán kenj le mindent a mosogatószerrel, és amikor végigértél, akkor menj vissza az elejére és dörzsöld át. Ezt néhányszor meg kell ismételni, de aztán jó lesz. A hűtőt, mikrót, stb. se hagyd ki.

Ha minden kész van, akkor meg egyszerűen vedd be a takarítást a napi rutinba. Például a pultot minden alkalommal töröld le, miután használtad. Sima vizes rongy elég hozzá. Az esti mosogatás után meg töröld le a hűtőt. Vagy valamelyik szekrényt. Itt is elég a nedves rongy, hiszen nincs nagy kosz rajta. És persze egy nap legalább egyszer mindent pakolj el a helyére. Így nem gyűlik fel olyan sok holmi.

2011. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ÚÚÚ Ez durva!!

A Párod nem morog azért mert retekben áll a konyha??Az enyém felfalna érte!!Egyszerűen állj neki!Csinálj egy rendszert.Válassz egy szekrényt a dolgoknak, amiben rendszerezheted őket!Gondolom a munkalapon dobozok, ill fűszerek, kajamaradék, stb van!Elő a kukát, ami nem kell vágd bele, a többi a szekrénybe!Aztán mosogass el.Aztán tegyél a mosogatóba jó forró vizet,, bele mosogatószet, és azzal mosd át a munkalapot, és a szekrényeket is!A csempét is moshatod vele, aztán ablaktisztítóval papírral csillogóvá törölheted!Végül moss fel, és élvezd a szép rendet!Ha mindig elpakolnál, magad után, elmosogatnál minden evés után, és hetente kb 3 perc alatt letörölnéd a csempét, és kb ugyan ennyi idő alatt a szekrényt akkor nem mászna a fejedre a rendetlenség, és kosz!!Nemtudom hány éves vagy, de anno nálunk is így volt, mindig úszott minden.Aztán rendszerezve csinálok mindent, és pikk-pakk kész vagyok, és mindig tiszta rendezett a házunk, pedig nem kicsi, és van 2 gyerkőc is!!

2011. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kapcsolj zenét, úgy sokkal jobban megy a meló!!
2011. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

sorrend:

szemetet, maradékot a kukába

mosogatnivalót elmosod.

a tiszta dolgokat elpakolod

utána nekiállsz suvickolni a koszos tereptárgyakat :)


nem egy embert próbáló feladat, csak neki kell állni. szerintem max egy óra alatt megvan.

hidegzsíroldó, kesztyű, erős szivacs. nálam ez a 3 mindent visz :D

2011. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
huu, én ugyanilyen voltam! azóta a hideg zsíroldó a legjobb barátom!! befujom a csempét, úgyhagyom, 5 percig, és letörlöm! azt amit mosogatószerrel órákig sikáltam! kitartás! és lomtalanits! sokal jobban fogod magad érezni ha nem lesz telerakva a pult lommal!! nekünk is tele volt, elpakoltam mindent! anyám hazajött és kérdeztem hogy nah, mi hiányzik innen?! sorold!! nem tudott mondani egyet sem :D azóta ő sem rakja tele minden kacattal a pultot, mert így sokkal jobb, tisztább, tágasabb! mindennek keress helyet, és amit nem használsz azt DOBD KI! akkor is, ha drága volt!
2011. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jún. 26. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Próbáld ki a Fly Lady programot, szerintem segíteni fog neked.

[link]

2011. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Napalm...
2011. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!