Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a gazdaságosabb,...

Melyik a gazdaságosabb, mosogatógéppel mosogatni, vagy kézzel, víztakarékosan?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy a mosogatógép gazdaságosabb, de beleszámítják az áramot és a drága tablettákat, sókat, öblítőket is? Én víztakarékosan mosogatok, nem folyatom a vizet mosogatás közben, 40 fokos és hőtárolós gázkazán csinálja a meleg vizet. Vajon nekem is megérné mosogatógépet venni?
2011. jún. 28. 22:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha foltosan szárad, akkor nem jó az öblítő. Attól lesz ugyanis foltmentes. És hát a herendit nem ajánlott belerakni nyilván. De a manualban ezt le is írják, ha az ember nem ért a géphez, ajánlott először azt elolvasni.
2011. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Elolvasnám a használati útmutatót, ha lenne (neten sem találtam). De mivel a konyhabútorral és a beépített konyhai gépekkel együtt vettem meg a lakást az előző lakótól, aki nem adta át a papírjait. Anyám a lakásavatóra hozta át az étkészletet, előtte már használtam többször is a gépet, nem volt semmi gond. Végül engem annyira nem érdekel, mert egyedül élek, a barátnőm még nem lakik nálam, így az a napi egy tányért és poharat inkább elmosogatom magam. Majd ha három fogásos vacsorákat fogunk adni, akkor bevetem. Addig marad az, hogy néha-néha megjáratom, hogy ne menjen állásába tönkre.
2011. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
havi 5 m3 bol mosogatni???? úgy hogy nálunk szokott lenni nagyobb családi összejövetel és én folyóvizel mosogattam és nagy házam van vannak gyerekeim is akikhez jönnek a barátnőik barátai és így nincs az mikor hazamegyek és nincsenek evőezközök poharak tábyérok és nem kell órákig mosogatnom!!!! na és én még elmosogatok 50 literből a gép megoldja 13 ból!!!!! és szép tiszták mindeneim!!!!!!!!!
2011. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

a mosogatógép tényleg azért jó, mert időt és energiát takarítasz meg vele. pénzt tuti nem. ha azt nézed, h egy jobb gép 100 rugó. ebből egy évig mosogatsz kézzel, a vizet és mindenféle más tartozékot beleszámítva.


mondjuk nálam nem fér el a gép, szóval marad a gumikesztyű és a sikálás. bár annyi cuccot sosem koszolunk össze, h sírjak miatta. talán majd ha gyerekünk lesz. akkor tuti veszek egyet, mert a mosogatás helyett biztos lesz egy halom más dolgom :)

2011. jún. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Msogató gép inkább a nagy családosoknak éri meg, ahol foylton sok a mosogatni való. Mi ketten vagyun, ezért nem éri meg. :) És még ha sok is a mosogatni való, max 10 perc alatt végzek.

Énis észrevettem, hogy a mosogatógépnél mosott pl poharakon sokszor ott marad valami dzsuva. Poharakat hatékonyabban lehet kézzel mosni. Egy gép, hogy sikálja ki belül?

2011. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

"Elolvasnám a használati útmutatót, ha lenne (neten sem találtam)"


A mosógépek működési alapelve ugyan az. Biztos vagyok benne, hogy valamelyik hasonló gépnek fent van a leírása.

De persze ha nem érdekel, nem kell elolvasni, csak utána ne fogd erre a dolgot.

2011. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Gondolkodom rajta, hogy majd idővel beszerzek egyet, mert 4-en vagyunk és lehet hogy lesz még egy gyerkőc, minden nap főzök, van hogy több fajtát is (kisgyereknek), bőven összegyűlik a mosatlan. Viszont kicsi a konyhám, csak a következő bútorcserekor lehetne megoldani, de a gép is elég drága. A villanyszámlátok mennyivel emelkedett meg, miután beszereltétek a gépet, mindennapi használat mellett?
2011. jún. 30. 21:38
 18/21 anonim ***** válasza:
ahogy én észrevettem vizet spórolok, de áramot annál inkább fogyasztok.de kényelmes az tuti
2011. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen, jóval kevesebb víz (na meg a csatorna díj is), valamivel több áram, és anyagilag kb. ugyanott vagy, viszont tényleg rengeteg időt és fáradtságot spórolsz vele.

Ha kicsi a konyhád, vehetsz 45cm-es gépet is, ez 9 terítékes, nekem is csak ez fért be. Valószínűleg ekkora családnál naponta is beindíthatod, de addig is tudsz mást csinálni, amíg mosogat.

A nagyobb edényeket én inkább elmosom a csapnál, mert elfoglalja az egész kosarat.

2011. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is a mosogatógépre szavazok. A villanyszámlát ugyan megdobja kb.2000-2500 forinttal, de 2-3 köbméter vizet (ami csatornadíjjal együtt minimum ugyanennyi) tuti megspórolok. Van trükkje a bepakolásnak, erre rá kell érezni, ki kell tapasztalni, hogy melyik edényt hová és milyen sűrűn érdemes rakni. Nem minden edény és pohár bírja a gépet, sajnos apránként érdemes lecserélni (töréskár mindig van, a pótlást pedig megfelelően kell választani), addig kézzel el lehet mosogatni azt a néhány érzékeny darabot.

Az idő! Csodálatos, hogy sosem állnak a mosogatóban az edények, hanem folyamatosan a gépben gyűjtjük, amikor megtelik, megnyomom a gombot és kész. Nem ázik a kezem (mondjuk a nagyobb fazekat, lábost én is kézzel mosogatom el, mert rengeteg helyet foglal a gépben).

2011. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!