Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A WC csésze alján (ott, ahol...

A WC csésze alján (ott, ahol áll benne a víz, alul) lerakódott vízkő mivel jön fel a leghatékonyabban? Esetleg tudtok erre javasolni valamilyen házi módszert?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
És se értem a levegő témát. Rácsukod a wc-tetejét. Legfeljebb egy minimálisan párolog a sósav. Lehet, hogy közvetlenül mellette lehet érezni egy kis sósav szagot, ami mondjuk nem rózsaillat, de nem halsz bele.
2011. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kimerni a vizet. Én ecetet szoktam bele önteni, mert sokkal környezetkímélőbb, nem olyan büdös és így is gyönyörű lesz. Szóval este beleöntöd az ecetet aztán reggel lehúzod. Ennyi.
2011. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: tényleg lejön ecettel az a sok kosz? Nem hígítja fel túlságosan a víz az ecetet?
2011. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ecetsavval nem jött le. Arról nem is beszélve hogy borzasztóan büdös irritáló szaga van, amit az egész lakásban lehet érezni.

A sósav és az ecetsav a természetben is előforduló vegyületek. Egyiket sem nevezném környezetbarátabbnak, vagy jobban mondva környezetkárosítóbbnak a másiknál.

Sőt, ha azt vesszük az ecetsav, mint szerves sav, oxidációval bomlik, ezáltal csökkenti a víz oxigéntartalmát, ami biológiai, környezeti szempontból nem éppen kívánatos.

De igazából ennek sincs sok gyakorlati jelentősége, mert feltételezem nem ipari mennyiségben öntöd ezeket a wc-dbe.

2011. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az ecet nekem sem vált be. Ellenben a sósavval sincs semmi gond. Ugyanis kémiai elven működik, azaz he felírjátok a képletét, tisztán látszik, hogy szén-dioxid, víz és kalcium-klorid lesz a végeredmény. Ebből az első kettőt ismerjük, a kalcium-klorid meg egy só, ami amúgy is megtalálható például a tengervízben.

Tehát ha nem öntesz túl sok sósavat a vécébe, akkor semmi gond nincs, mert elbontod. De ha kicsit többet is, az sem okoz túl nagy kárt. Csak addig veszélyes, amíg nem ért le a vécébe :)

2011. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Akkor most muszáj kimerni a sósav használata előtt a vizet a wc csészéből vagy nem?
2011. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha nem mered ki, jobban felhígul a sósav, ezért kevésbé hatékonyan fogja oldani a vízkövet.

De ha nincs rajta durván sok vízkő és sokáig tudod hagyni állni, mondjuk egész éjszaka, akkor lehet hogy így is megteszi.

Ha kimered, az a biztosabb módszer, mert akkor értelem szerűen nem hígul fel annyira, töményebb lesz, ezért hatékonyabban old.

2011. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

13:29! Igen, én is erre gondoltam, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen.

Ha feleslegben is adod a sósavat és kikerül egy természetes vízbe, ott találkozik mondjuk egy darab mészkővel. Az van szinte mindenhol. És máris ugyan az az eredmény.

Vagy hogy más példát írjak, a gyomorban is sósav található, mégsem halsz meg tőle.

(Valamire mégis jó ez az elte vegyész diploma... :) )

2011. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

szerintem a levegővétel nem feltétlen a klórgáz miatt káros:D

gondolom többen a büdösre céloztak, mivel annak a víznek az a szerepe, hogy elzárja a szagot, ami a már lehúzott cuccból árad. (bűzzár)

2011. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak megköszönöm a válaszát, ma fogtam hozzá, és működik, nem olyan borzasztó, mint hittem. Kimertem a vizet, és sósavval gyönyörűen lejött a rárakódott vízkő. Igaz, még egy kevés maradt, de elfogyott a sósavam, venni kell. Utána meg fogom ismételni.

Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat.

2011. aug. 24. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!