Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen trükkre, házi praktikár...

Milyen trükkre, házi praktikára, vagy bármi egyébre, vagytok a legbüszkébbek, amely nektek nagyon bevált, semmi perc alatt kész van általa az adott munka, vagy feladat megoldása?

Figyelt kérdés

Mindegy melyik kategória, étel, ital készítés; befőzés; házimunka; kert gondozás; lakás rendben tartása; vagy akármi.

Lehet többféle is.


2011. júl. 31. 13:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Az én trükköm a mosogatás előtt a nagyobb,zsíros,olajos,lesült edényeket "kiveretem" magasnyomású mosóval,így a feleségem egyszerűbben mosogathat/vagy rakhatja a gépbe az edényeket.

Egyébként rengeteget használjuk a magasnyomásút...szinte mindenre.

Pl.a kutya-macskaedények,nyúlitatók,kertiszerszámok,kinti cipők,lábtörlők,kisebb szőnyegek,stb. tisztítására.

SŐT!!! mi kertvárosban lakunk-minden évben vágunk egy disznót. Pl a körmeit,a fülét,orrát,a szeménél nem kell sikálkefével,vagy rashel-zsákkal kínoskodni,teljesen tisztára leviszi a magasnyomású.

2011. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Magas nyomású mosót én még csak akkorát láttam, mint egy nagyobbacska éjjeliszekrény. Ehhez a géphez kicűgölöd a zsíros edényeket, tepsit?

Valami közelebbit megtudhatunk arról a bizonyos mosóról?

2011. aug. 1. 17:15
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagy cikk! Az OBI-ban vásárolt(21e ft).

[link]

2011. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Amit csak lehet vállfára teregetek, így sokkal kevesebbet kell vasalnom mint régen. Leszedem, kézzel átsimítom, összehajtom és kész a legtöbb ruha.
2011. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 lappancs válasza:
67%

Én is igyekszem minél kevesebb vegyszert használni.

Magam készítem a szappant, fogkrémet, papírragasztót, mosószereket... és mindig igyekszem bővíteni a készletet.

A finomliszből melegvízben elkeverve ragasztó lesz...

Ebbe a masszába szódab.bónát teszek, és ízesítem (mentalevél). Ím ennyi a fogkrém. Idővel bebarnul, de öregem! Jobb mint a bolti mérgek...

2012. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 lappancs válasza:
100%

Vagy pl esetenként egyszerűbb gyógyszereket így pl: Aspirin helyett fűzfakérget szedek és abból főzök teát. Remek fájdalomcsillapító...

Feltelálom magam ;)

2012. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, és a mosószódás miegymás is, de kb. akkoriban kezdtünk (2010) mi is mosószódát használni, és ecetet. Mára elmondható, hogy nem éri meg. "Vegyszermentes". Ez sem teljesen igaz, a mosószerek is kb. ugyanannyira bomlanak le, mint a mosószóda. Van amihez meg nem is volt elég, trisó kellett, az meg ugye foszfát, még szennyezőbb. Szóval az van,hogy

- a mosószódából már nagyon nehéz jó minőséget kifogni, aminek nem bikarbonát a nagyobbik része

- ha emiatt nehézszódát veszünk, akkor az meg nem oldódik, csak sokára

- anno 320-360 Ft/kg kezdtük, ma 640-670 Ft/kg. A perkarbonátról nem is beszélve.

- a ruháink a bikarbonáttal való hígításnak köszönhetően színüket vesztették, szürkültek

Hatványozottan nem éri meg. Amíg nem voltunk rákötve a csatornára (nem volt), addig nagy nehezen kibekkeltük a végéig enyhébb szerekkel, de mostanában elegem lett a biobigyókból, ez az igazság.

Ecet:

- öblítőt nem használunk, mert rendszeresen bebüdösödött a szekrénybe a ritkán használt ruha, mosóparfüm+ecet maradt (a citromsavat már meg sem említem, sokat emeltek az árán)

- vízkőoldáshoz, kis felületen jó, pl csaptelep, wc tartálya, lefolyók, csakhogy nincs benne vízpergető, nálam délutánra ugyanolyan. Akinél lágy a víz ez nem gond. Nekem szívás emiatt az ecet. És havi szinten öbbe volt az ecet, mint egy jó! szanitertisztító.

- de mivel nálunk nagyon kemény a víz (viszonylag új kút van, ez egy pár évig így is marad még) naponta kell törölgetnem mindent. Én nem fogok megfulladni az ecettől sem a gőzkabinban, sem a konyhában. Igaz, hatalmas konyha-ebédlő-nappali-terasz helyiség, a szemem nem folyik ki tőle, de terjeng a szag, meg lehet vadulni tőle. Ha ecetes vízzel mosok fel, akkor bűzlik az egész lakás. Illóolajakkal, mosóparfümmel elviselhető, de cseppet sem költséghatékony.

- valaki írta a pár csepp teafaolajat. Nem, ennyi nem fertőtlenít, pláne nem olyan mértékben, amit elvárnátok. Meg volt a mosószódában mosogatás. Ha bírja a keze tegye, én kesztyűben sem mosogatnék vele, mert szétszedi a kéz bőrét. Ellenben leégett holmihoz 1 ek. felforralni benne egy pohár vízzel, és könnyen lejön.


Én ma már nem ajánlanám senkinek sem ezt a szívást. Biztos marha bio, meg nagyon "trendy" manapság ez a készítsünk mindent magunk dolog, én benne voltam amiatt, hogy nem voltunk 100% biztosak az emésztő kivitelezésében, így inkább nem vegyszereztünk, nehogy a talajba jusson valami. De már csatorna van, így be is fejeztem ezt a kínlódást. Élmény a wc hab: 5 perc állás után lejön _minden_, a zuhanytisztító után egy hétig kibírja még ilyen extrém kemény vízzel is, az ablakokhoz mehet az ablakmosó, nem kell ecetes gőzzel szopni. A mosóportól meg végre valahára kezd kifehéredni a fehér, és élénkebbek a színek is. Egyszóval: nekem elég volt a környezetkímélésből. Inkább magamat meg az időmet kímélem, mert így heti szinten átlag 4-5 órányi takarítást spórolok meg.

2016. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!