Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes lett kávéfőző....

Penészes lett kávéfőző. Ecettel többször átfőzve jó lesz?

Figyelt kérdés

Penészes lett, mert nem foglalkoztam vele. 1 hétre elmentem szabira, és addig áztattam mosogatószerben. Most megjöttem, és átfőzném ecettel sokszor.

Jó lesz?


2011. szept. 1. 08:57
 1/6 Gondola válasza:
Szuper:)
2011. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mielött elmész több napra a kávéfőzőt érdemes teljesen szét szedni amennyire lehet hogy szellőzni tudjon, és nem vízbe áztatni. Sokszor főzd át ecetes vízben. De először tegyél bele ecetet várj vele pár órát hogy le oldja a vízkövet meg az összes többi nem odaillő dolgokat. Majd főzd le 3-4 szer ecetes vízzel. Először tömény ecetet tegyél bele és úgy várjál vele. Ha ezzel végeztél akkor sima vízzel is küld át 2-3 szor és akkor már jó lesz az.
2011. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az, ha nincs egyből kiöntve belőle a kávé és lassan szárad ki, akkor lerakódik az aljára minden és penészedik.


Egyszer fogtam magam, kisíkáltam, aztán 2szer átfőztem benne ecetet, hypós vizet is, majd többször sima vizet. Nagyon szép tiszta lett.

Azt gondoltam, hogy nem hanyagolom el, mindig átöntöm a kávét egyből... De akkor is mindig rakódott le... és megint vastagon barna, csak nem penészedik na. De egyszerű mosogatással nem lehet rendesen tisztán tartani.


Igen, időnként ecetfőzés, ez van...

2011. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. szept. 1. 09:27
 5/6 anonim válasza:
A forró ecet szétmarja a gumitömítést! Aztán 1-2 ilyen ecetes alkalom után mehet a géped szervízbe, vagy le kell cserélned. Bárhol(Műszaki áruházban, pl MediaMarkt), párszáz forintért lehet venni kávéfőzöhöz való tisztító tablettát.
2011. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen kávéfőző.. gép, vagy kotyogós?
2011. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!