Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik ecettel öblítenek (ruhát)...

Akik ecettel öblítenek (ruhát), hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Mert kipróbáltam,de mindennek büdös savanyú ecetszaga van,és durva tapintása is marad.Először a vonalig öntöttem a mosógép öblítő rekeszét,aztán félig ,10 %-os ecettel.Mindkettőnél így jártam.

Egyáltalán működik ez a dolog???


2011. szept. 18. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én kézzel szoktam. Kádba engedek egy kis vizet majd bele öntök egy kis ecetet, tehát fel oldom majd abba hagyom ázni. Utána fogom jó alaposan bő vízbe ki öblítem 2-3 szor legalább, majd bele a mosógépbe egy alapos mosásra. És úgy eltűnik a szag.
2011. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált.


Én a szokásos öblítőmennyiségnek a felét öntöm bele, és még pár (5-10) csepp illóolajat (100%-os tisztaságút).


Gyönyörűek a ruháim, és nem büdösek.

2011. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kézzel biztos h nem fogok vacakolni,mert napi 3 adag ruha van.Az illóolajosat lehet h megpróbálom,bár a ruha sztem úgy is durva marad,és már mindenféle szaga lesz a ruhának..A mosópor illata így is érződik,csak még melléjön az a savanyú szag..
2011. szept. 18. 12:37
 4/9 mizsak válasza:

Szia!

Én kipróbáltam a törölközőknél.Az öblítős rekeszbe tegyél 1 evőkanál 20%-os ecetet, ha szereted az illatokat, tehetsz bele illóolajat is pár cseppet (10-15). Nagyon puha és friss illatú lesz. Ruhamosásnál a szokásos öblítőt tettem bele és a fenti mennyiségű ecetet.Nem lett egyáltalán savanyú szaga, az öblítő illatát lehetett érezni. Frissíti a színeket is.

2011. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor lesz ecetszagú a ruha, ha túl sokat teszel a tartályba. Próbáld ki, hogy folyamatosan csökkented az adagot, meg fogod találni a megfelelő mennyiséget.
2011. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a tartály 1/3-ig töltöm az öblítős részt 10%-os ecettel!

S legalább 3-4 mosás után lehet majd érezni a különbséget, hogy nem öblítővel, hanem ecettel öblíted a törülközöket!!!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Miért kell amúgy ecet a mosáshoz? Bocsánat a kérdésért,de tényleg nem tudom.
2012. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia. Mert az ecet megöli a baktériumokat mivel enyhe savas vizet csinál. Emellett megőrzi a színeket is. Ha rendesen bő vízzel kiöblíted nem lesz savanyú szaga. Túl sok ecetet adsz hozzá. Elég két evőkanálnyi.
2016. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
20 %- os ecetet használok, 3:1 arányban. Utóbbi érték az ecet.
2017. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!