Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Véletlen összemostam a fehér...

Véletlen összemostam a fehér fölsőmet valamivel mitől lesz újra hófehér?

Figyelt kérdés
fehéreket mostam és bekerült egy barack színű zokni a ruhák közé és a hófehér fösőmből lett barackszínű,pedig olyan szp hófehér volt,mivel lesz újra eredeti szine? most cloroxal mosom de nem nagyon szedi ki. valaki????
2011. szept. 7. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos többszöri mosás után kopik ki.
2011. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Áztasd egy kicsit töményebb fehérítőben, talán az segít és után tedd bele a mosógépbe.
2011. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kloroxtól és hasonló szép nevű hipóktól nagyon meg tud sárgulni az anyag, ahogy tapasztaltam.

Én Vanish Oxy Action whiteal szoktam az ilyen baleseteket kezelni, használati utasítás szerint + a napon szárítsd a ruhát, mindennél jobban fehérít.


Ezen kívül létezik egy "mosásmentő" nevezetű cucc, Dr. Keller azt hiszem a márkája, ilyesmi balesetekre ajánlják, én még nem próbáltam. Dm-ben kapható.

2011. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
basszus áztasd be hideg vizes cloroxba majd mosd ki géppel én ilyenkor úgy szoktam felültöltős whirlpoolom van az öblítő mellett van olyan hogy cl abba töntök cloroxot ha valamit összemosok és akkor ujramosom így és tök jo felfrissült öblítőillata lesz de ilyet sem csinálok sűrűn mert szerintem mindanfajta foltisztító meg fertőtlenítő károsítja a ruhák anyagát és jártam már úgy hogy szakadt szét egy felsőm szerintem azért mert sokat foltisztitoztam meg fertőtleníttem
2011. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
próbáltam,de úgy sem jön ki,beáztattam cloroxba ráadásul nem is kevés ideig és utána mosásba raktam fehérítő mosóporral de nem szedi ki pedig nagyon puha anyag egy sima csőtop,ráadásul most vettem:( sose jártam így mindíg odafigyelek
2011. szept. 8. 12:57
 6/11 Merwoman válasza:
áztasd egy napig citromlébe..( cukor nem kell bele :))
2011. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
ruha festék
2011. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 honey47 válasza:
41%
Tudom hogy a kérdés már réges régen nem aktuális itt,de én ma jártam pont úgy hogy a sötét ruhához bekeveredett a kislányom 2 hófehér atlétája,és a.kéztörlő kendője.Csak azért írok ide ,mert más is járhat ezentúl is így ,és a keresőbe beírva ,én is ide jukadtam ki ,hogy mit lehet tenni ebben az esetben.A mosógép lejárta után kb fé liter forróvizbe tettem kb egy deci háztartási hypot ,ebbe a befogott ruhákat,jól átgyurtam többször benne mindet ,szinte azonnal kikapta a szines ruhától befogott színt.Vártam vagy 10
2015. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 honey47 válasza:
41%
...percet még az áztatással ,aztán jól kiöblítettem.Szerintem ez a leghatásosabb módszer .A clorox ugyan az mint a hypo ha megnézitek az összetételét ott van rajta :higitott hypo és illatositó van benne ,jó pénzért..Remélem tudtam,vagyis tudok segíteni sorstársaimnak :) :*
2015. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-10 lutri amit írsz. Már áztattam így be ruhámat és sajnos inkább lett halványsárga, de a fehérhez többé nem sok köze volt.
2022. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!