Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy kosztümöt/öltönyt mosógépben kimosok?

Figyelt kérdés
Rá van írva, hogy csak vegyileg tisztítható, de kíváncsi lennék, hogy mi baja lenne, ha mosógépben kimosnám. Mondjuk alacsony hőfokon, kímélő programmal. Valaki próbálta már vagy esetleg van valami elképzelése?
2011. szept. 26. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
kapnál egy gyűrött csomót
2011. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha függönyt mosok, sem lesz gyűrött csomó, csak emiatt nem lehet mosni???
2011. szept. 26. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már mostam ki, kosztümöt, is öltönyt is 30 fokon, nem lett semmi baja. Lehet, hogy csak szerencsém volt? Pedig arra is rá volt írva, hogy csak vegyileg tisztítható. A bélés része lehet necces,vagy a kosztüm szoknya alsószoknya része, amit csak azért raknak bele, hogy ne legyen átlátszó, az mondjuk összemehet.
2011. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
felültöltős whirlpoolom van van rajta 30 perces 30 fok én azon szoktam és leveszem a centrit alacsonyabbra és rögtön kiszedem ha lejárt
2011. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan részek, gallér (vagyis a fazon rész) vagy a teljes mellrész ahová ilyen vetex szerű anyagot dolgoznak a szövet alá, hogy legyen tartása. Az összemehet akár hidegvizes mosásnál is. Mivel ez minden ponton rá van dolgozva a szövetre, összerántja, behullámosítja azt. Ezzel utána semmit nem lehet kezdeni, eldobhatod az öltönyt. Az a lutri a dologban, nem tudhatod (nem látszik), hogy ilyen technikával készült-e vagy sem. Öltönynél nagyobb a valószínűsége, kosztűmnél kissebb, de mire kiderül késő bánat.
2011. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Az olcsó öltönyt,kosztümöt akár ki is moshatod.

De ahogy az előző is írta egy jobb kidolgozásút nem.Ha pedig az anyaga is jobb (öltönyben, kosztümben sokszor van gyapjú, kasmír, selyem) akkor azok tényleg tönkremennek a mosáskor.

2011. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: oke, de mi szamit olcsonak?

A 60 ezres Montegom szeritem mint oltony, olcsonak szamit. Vagy az ennél is olcsobb h&m stbre gondolsz?

2021. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyurci77 válasza:
Anyám meg egyik haverom is mosott ki gépben baseballsapkát. Azoknak a napellenzője összement, összegyűrődött, szóval kuka lett a sapi. Namost ha a kosztümben, öltönyben is vannak ilyen merevítések, azoknak könnyen annyi lehet.
márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!