Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fiúk, ti mennyire szeretitek...

Fiúk, ti mennyire szeretitek a rendet, milyen gyakran takarítotok?

Figyelt kérdés

Légyszi írjatok kort is. És előfordul, hogy anyutok rakodik a szobátokban? És ha nagy a család, mi a helyzet a vasalással? Kivasaltok magatoknak??

Köszi előre is a válaszokat.


2011. szept. 12. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma takarítottam, port töröltem, porszívóztam, pakoltam. Nagyon nem szeretem a rendetlenséget.


F/21

2011. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
71%

Hétvégente takaritok mert hétköznap dolgozom. Ruháim általában csak az asztalom alá vannak dobva. A frissen mosottak az asztal tetején vannak. Évente egyszer vasalok ki egy inget, azt is csak azért mert bálba megyek, ahol azért kötelező a fess megjelenés.


24F

2011. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Régebben elő fordult, hogy anyám a mosott ruhát berakta, meg bele babrált a dolgaimba, de elköltöztem. Mosok, porszívózok, mosogatok magamra. Vasalni nem szoktam, ilyen laza ingeket hordok, amiket nem kell. Amúgy is összegyűröm, minek.


Elég nagy rend van. Még a szerszámosládámban is. Pocon a füzeteim szép sorban, szoba praktikusan elrendezve, ruhák a szeekrényben, összehajtva vagy vállfán. csak az van elöl amit épp hordok (1 utcai, 1 otthoni, 1 pizsama)

A konyhámban az edények, poharak szép sorban a polcon.


Plusz adok a dolgokra hogy szépek legyenek. Pl. az edényeim mind rozsdamentesek, a poharaim színes üveg, de van egy Postás acél pohár is a forró kávénak, a fürdőszobában is van ilyen díszes tengeri csillagos szappantartóm, színben odaillő kilépőt vettem. Satöbbi.

Szerintem 100x nagyobb rend van az albérletemben, mint ami otthon volt. Ha nem albérlet lenne, még látnék benne fantáziát dekorálni többet is.


Főzök is magamra. Mióta elköltöztem már 3 hete, leadtam bő két kilót. Ennyit arról, hogy egészségeset főzök.


Mellesleg nem tartok csótányokat, és nincsenek szétdobált piásüvegeim, meg cigiszag sincs.


A franciaágyon a lepedőm is tök síma, pedig már jó lenne egy barátnő akivel össze gyűrjük. Ennyi "rendetlenséget" még szívessen elviselnék a szobámban.


26/pasi

2011. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem szeretem a rendetlenséget, de a nagy kupit sem. Az arany középút híve vagyok, 2heti takarítással. Úgy vagyok vele: nem én vagyok a lakásért, hanem az van értem.

Mondhatni, az "igényes rendetlenséget" szeretem, már ha ez a paradoxon így értelmezhető.

2011. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

A párom 22 éves létére kikerget a világból a tisztaság mániájával...

Amint hazaérkezik alapos 5 percig tartó könyékig érő kézmosást tart. Persze előtte lehúzza a cipőjét az előszoba első sor csempéjén (a többire nem szabad rálépni cipővel, csak nekem a születésnapomon)...

A szőnyegeit naponta sepri, rázza...a földet is állandóan felmossa. Az ágyban nincs evés (milyen emberpalánta eszik ágyban???:-S) Az ágyra nincs ülés utcai ruhával...ha felrúgom véletlenül a szőnyeg sarkát "rendetlenség" van...két asztalunk van, az egyikre VÉLETLENÜL SEM szabad kerüljön semmiféle kaja, pohár vagy hasonló...Inkább nem részletezem, hogy mosogat, mintha mindent a leprától kéne letisztítani...és hosszasabb mint valaha gondolnátok...:P

Üvegbe bele sosem iszik, ez még egy olyan dolog amit ember nem csinál szerinte:D


Ha kell vasal, ha kell gombot varr...

Még nem jöttem rá, hogy mindez átok vagy áldás, de szeretem:D

21-L

2011. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%

Már megint micsoda egy hü*lye kérdés!

Nem azért van barátnőm, hogy én takarítsak.


Amúgy sem vezet jóra, ha unatkozik egy csaj, mert rögtön félrekufircol!!

2011. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
én utálom a rendetlenséget, és a feleségemnek segítek mindig a takarításban. 28/F
2011. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem úgy kezdődik a reggel, hogy KV-val leülök a géphez, a Páromnak meg úgy, hogy elmosogat, vagy helyére rakja az edényeket. Mire én valamit megcsinálnék a "reggelim után" addigra már ragyog minden.

Ő élvezi, ha dolgozhat itthon valamit.

23N és 29F

2011. szept. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Köszi a lepontozást:)
2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gimivel együtt majdnem 10 évig voltam koleszos és laktam több helyen albérletben is. Arra a következtetésre jutottam, hogy én nagyon rend- és tisztaságszerető ember vagyok.


A legtöbb lakótárs napokig, esetleg hetekig (de olyan is volt, aki hónapokig!) nem volt képes elmosogatni maga után. Valamiért azt sem tanulták meg, hogy a hűtőbe lefedve vagy becsomagolva rakjuk a kaját. Volt hogy egymás mellé volt berakva a tányérba kiszedett halászlé és a szülinapi torta.

A WC használatot és tisztítást inkább nem részletezem...


Én általában 2 hetente porszívózok és mosok fel, valamint az evés, főzés után egyből elmosogatok, ahogy anyukámtól láttam. :-)

2011. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!